Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Genetikus vagy csillagász?

Genetikus vagy csillagász?

Figyelt kérdés
Jelenleg földtudományi és kertészmérnöki képzést is végzek, de a kettő nem vihető egyszerre tovább. A földtudon csillagászatra szakosodok(csak ez érdekel), kertészetin genetikára. A csillagászat kissé jobban érdekel, viszont genetikából fényévekkel jobb vagyok és vannak kételyeim a csillagászaton a későbbi fizikát illetően, már az alap fizikával is voltak problémák. Úgy gondolom, hogy csillagászként csak az "ászok" tudnak elhelyezkedni és nem érzem, hogy én az ászok között lennék, míg genetikából szerintem simán lehetek. Valami tanács, valaki nálam tapasztaltabbtól? + egyáltalán el lehet csillagászként helyezkedni?

2014. nov. 30. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Magyarországon nyilván kihalási alapon működő "várólista" van csillagászoknál. Esetleg elmehetsz fizikát tanítani iskolába.
2014. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én teljesen laikusként azt mondom, hogy sokkal jobban jársz a genetikával, egyszerűen a későbbi jobb lehetőségek miatt. Amennyire tudom, jelenleg a biológiának az egyik legpörgősebb ága, ha jó vagy benne, tuti jó lehetőségeid lesznek, míg a csillagászattal nem hiszem.


Amúgy bocs a kérdésért, de kertészetin hogy tudsz genetikát tanulni? Azt nem inkább biológia alapszakon lehet?

2014. nov. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Növénygenetikát tanulunk. Eléggé pörög a nemesítés és biotechnológia a Kertészeti Egyetemen. Köszi a választ. Igazából én is azt gondolom, hogy ez valahol így van , csillivilli, csábító csillagászatot tanulni de azért nagy koponyának kell lenni , hogy babér teremhessen az embernek.
2014. nov. 30. 21:41
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Csillagászatnak is több része van, nem tudom neked melyik tetszik. Én elsősorban fizikus, másodsorban csillagász leszek, de való igaz, hogy brutális fizika van mögötte. Asztrometriában van egy erős matematika, amit sokan száraznak tartanak, talán én is. (Itt azért felhívnám a figyelmet, hogy nagyon szeretem a matematikát és még a lineáris algebra absztrakt térelméleteit sem tartom száraznak.) Asztrofizika megint csak brutális, de nem (csak) a matematika miatt, hanem mert a csillagoknál minden összefut. Kvantummechanika, relativitáselmélet, akusztika, hidrosztatika, termodinamika, statisztikus fizika, részecskefizika. Egyszerűen tényleg minden összejön. Azt hiszem minden kétség nélkül mondhatom, hogy az asztrofizika a részecske fizika mellett a mai világ legbonyolultabb területe. Ettől függetlenül persze megcsinálható, megtanulható és elsajátítható, de beláthatatlanul sok munka, energia, kitartás és idő. Én elhelyezkedéstől sose féltem. Jól kell megcsinálni, de minden ilyen. Tök mindegy mit tanulsz, ha nem jól csinálod úgy se lesz munkád és ha jól csinálod úgy is lesz. Másfelől és fizikus, csillagász képzettség megszerzéséhez vezető úton olyan tudásra teszel szert, amivel képes vagy belépni a versenyszférába. Valószínűségszámítás, analízis és modellezés, ezek amiket kérnek komolyabb helyeken. Emellé egy brutálisan fejlett logikát és gondolkodásmódot kapsz, vagy pontosabban fejlesztesz ki. Ezzel tisztában vannak a cégek és alkalmazzák is az ilyen embereket, akár statisztikusként is. Aztán ellehet menni egyetemekre tanítani, de ott az MTA is. Véleményem szerint fizikus vagy csillagász nem áll meg mesterképzésnél, igazából az még mindig csak az első fázis része. Doktori illik ezek mellé legalább. Szóval ajánlom a csillagászatot, ha úgy gondolod, hogy a következő 10 éved minden napján kész vagy szenvedni és csinálni és tanulni és nem feladni, amikor éveken keresztül nem értesz valamit, mert hiányzik a kirakós egy-két darabkája. Genetikusról nem tudok mit mondani, nem értek hozzá. Amúgy, ha nem Magyarországra tervezel, akkor meg meggazdagodhatsz csillagászattal is.
2014. dec. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez egy teljesen minden kérdést kielégítő válasz volt, köszönöm. Sikerült eltalálnod a kérdésem lényegét és nem hagytál kételyek között. That's the spirit. Látszik, hogy te tényleg elsajátítottad a logikus gondolkozás művészetét. Én pontot is tettem ezzel a válasszal a többé éve tartós kizárós játékomnak, amiben a hivatásom kerestem. Köszönöm a válaszokat:)
2014. dec. 1. 00:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor ez azt jelenti, hogy csillagász leszel?
2014. dec. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Genetikus. A brutál nehéz fizika nem az én pályám. Kicsit abban az álomvilágban éltem hogy a csllagász a földtudományhoz közelibb tudományág, némi fizikával , de ez inkább fordítva van. Nem megijedtem, de fizikából nem érzem magamba azt ami ha nincs meg akkor szerintem nem is érdemes belefogni. Marad hobbi és ha majd a növények tudományát, bioszt , genetikát egyszer összeköthetem valahogy az űrkutatással akkor meg én leszek a legboldogabb ember :)
2014. dec. 1. 15:36
 8/9 anonim ***** válasza:
No lám, még jó, hogy megkérdeztem. Azt hittem, pont, hogy most arról győződtél meg, hogy csillagász leszel :)
2014. dec. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sok mindent kellett mérlegre tenni és fájó kimondani, de az egyiket el kell engedni és úgy gondolom, hogy a csillagászat túl nagy falat lenne nekem ezért marad a növények világa, hozzáteszem, mint ahogy írtam, remélem egyszer ezt valahogy összeköthetem az asztrobiológiával és az űrkutatás közelébe kerülhetek:)
2014. dec. 2. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!