Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hallottam hogy még ebben az...

Hallottam hogy még ebben az évszázadban el akarják érni hogy minden munkát robotok végezzenek a Földön. Akkor hogyan fog megélni az ember ha a robotok elveszik a munkát?

Figyelt kérdés
Lesznek a robotszerelők akiknek lesz munkájuk aztán kész vagy mi?Mondjuk minket már nem érint annyira,de azért érdekel:)
2010. jan. 31. 14:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudománnyal, művészettel, sporttal fognak foglalkozni az emberek, ha már a robotok minden fizikai munkát elvégeznek. Lásd például Asimov Soláriáját, az egy ilyen világ. Jó leírás található például a Mezítelen napban.
2010. febr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A wall-e ttt láttátok?
2010. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
67%
Az emberek a szolgáltató szektorban fognak dolgozni. Hogy később mi lesz ( én mellesleg abban sem vagyok biztos, hogy az emberi faj a jelenlegi formájában néhány száz évnél tovább létezni fog ), azt nem lehet tudni...
2010. febr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

Én valahogy így képzelem: A gazdagok kiváltsága lesz az élet, és a hozzá tartozó minden jó.

A szegények meg nyomortelepeken (messze a gazdagoktól) fognak szenvedni, amíg meg nem halnak.

Szegények, és gazdagok mindig is voltak, vannak és lesznek.

2010. febr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különös, csak a felső tízezer marad, meg az őket kiszolgáló robotok. A többieknek nincs esélyük az életbenmaradásra. Ki lesznek likvidálva. Ha nincs munkahelyed parazitává fogsz válni valakik szemében. Menned kell az életből. Ez a probléma sajnos.
2012. okt. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A folyamat már most elkezdődött.



A cégek profitja rohamosan növekszik, miközben az alkalmazott emberek száma csökken.



És nem azért elsősorban, mert egy maroknyi ember belét hajtják ki minimálbérért, hanem mert automatizálnak, robotosítanak, gépesítenek.



És nem csak a nehéz fizikai munkát veszik át a gépek, hanem ma már az olyan összetett munkákat is el tudják végezni a robotok, mint a gyümölcs betakarítása.



A megélhetési problémát meg valószínűleg a nemrég lehurrogott alapjövedelem témával oldják majd meg.

2014. febr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!