Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektronikus eszközöknek...

Elektronikus eszközöknek monitor sz. Gép van valamilyen károsító hatása az emberi szervezetre? Életmódot átváltoztatni?

Figyelt kérdés

Sz.gépen dolgozok, de érdekelt mindig, hogy pl a mai TFT monitorokat hogy kell elképzelni, mit sugároz és hogyan.

Hosszútávon nem okoz bajt a szervezetben? TCO 03 szabványt használok


Mellette mozgok, de akkor is napi nagyon sok órát itt kell töltenem előtte (webprogramozó).


laptopot nem használok a wifi és mobilnet végett... Sima kábelnetem van egy géppel, és egy TV-m, meg egy mobilom amit mindig a szoba másik sarkában tartok, ha elmegyek, akkor pedig próbálom a táskában.


tableteket ugyszint nem tartok, bár többen mondták munkámból kifolyóan hogy nem ártana, de inkább kihagyom.


Már lassan a munkámat veszélyezteti ez a fóbiám. Mindig visszagondolok a régi szép időkre, még 60as 70es években alig volt valami elektronikus eszköz.


A gyerekem lehet majd tableten fog írni majd az iskolában? :/ Ő is egészségesen felfog majd tudni nőni nyugdíjas koráig?


Gondoltam elvonulni vidékre, csak ott meg nem tudom mit tudnék kezdeni magammal, mert egyrészt szeretem a melót, csak rettegek ettől a mai modern kortól.


Sajnos nincs sok tudásom a tudomány ezen részéhez, tudom, a napban is vannak pl elektromágneses töltések.


Esetleg valaki hozzáértő véleményét leírná?


27/F


Üdv.


2014. dec. 13. 12:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Nyugdíjas koromig elélhetek egészségesen, ha mellette edzek, sportolok, egészségen táplálkozok, de mégis, nekem a 3 műszakot a nonstop gép jelenti ....

?


Esetleg pszichológiai eset is felmerülhet? Sajnos közbe betegesen rágörcsölök erre.

2014. dec. 13. 12:57
 2/14 A kérdező kommentje:
tegyük fel: 100 évig előttem lenne egy mai tft monitor folyamatosan pl 70 centire. Lenne tőle bajom?
2014. dec. 13. 12:58
 3/14 Szirty ***** válasza:
100%

Üdv!


Azt gondolom, hogy semmi nincs következmények nélkül (semmit nem adnak ingyen).


Amennyiben tartasz a technológia vívmányainak káros mellékhatásaitól, költözz olyan helyre ahol kevés a modern berendezés.

Persze ezzel elveszted a korábban említette technológiai vívmányok által nyújtott előnyöket is.

Valamit valamiért.


Szerintem az a megfelelő, ha egyensúlyt tartunk amennyire lehet (követjük az arany középutat).

Nem kell napi 24 órában LCD monitor előtt ülni, néha le kell menni vidékre disznószart lapátolni, kukoricát kapálni. Felüdít!

2014. dec. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Így igaz!


Az összpontosított figyelem káros a szemedre, mert nem pislogsz elég sokat. Ezt pótolhatod tudatosan, vagyis oda kell figyelni, hogy sokszor pislogj, és lehet műkönnyet is használni.

A számítógépnél gyakori a rossz tartás is, amit szintén tudatosan lehet javítani.

Más káros hatása a TFT monitornak nincs - a CRT még veszélyesebb volt, de az is inkább a rádióvételre.


A mobilt nagyon helyes, ha kicsit messzebb tartod magadtól - de ugyanez vonatkozik a wifi routerre és a zsinór nélküli telefonra is. Egy méterről már nem veszélyesek, a szoba másik végébe nem kell vinni.

Ha ezekre figyelsz, a többi félelem fölösleges, az már tényleg fóbia. Az pedig nem jó, rongálja az életedet.

Esetleg használhatsz headsetet a telefonodhoz, akkor nem kell közel tartani.

2014. dec. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm még fogadok válaszokat természetesem .))
2014. dec. 13. 17:05
 6/14 anonim ***** válasza:

Ahogy olvastam az általad írt dolgokat, az az érzésem támadt, hogy neked teljesen mindegy lenne hogy mit dolgoznál, mindenben találnál valamit, amire rá tudnál parázni. Ha szakács lennél, akkor mondjuk a liszt kézszárító meg tüdőkárosító hatására, ha mérnök vagy építéstervező lennél, akkor a tintaszagra hogy nem rákkeltő-e, ha meg majd nyugdíjasként a csirkéket eteted majd, akkor meg azon fogsz parázni, hogy a korpa kiszárítja a kezed vagy a Nap megsüti a bőröd és melanómás leszel. Neked lételemed a paranoia, a fóbia, és ez nem a munkád miatt alakult ki, hanem valami más okozza azt, ami ilyen formában jut felszínre.


Szerintem érdemes lenne elmenned egy pszichológushoz, és beszélni erről vele, mert a felületi kezelések csak átmeneti tűzoltásra alkalmasak. Pl. most megnyugtatunk (ha egyáltalán), hogy a szemedre nem károsak ezek az eszközök ha ilyen és olyan formában használod őket, akkor a következő paraalapod pl. az lesz, hogy a telefon okoz-e agyrákot, vagy a számítógép gerjeszt-e olyan hullámokat, amelyek növelik az időskori demencia esélyét vagy mértékét, vagy mittudom én, úgyis ráparázol majd valamire. És ezt a pszichológus dolgot nem gúnyból vagy bántásból mondom, hanem azért, mert az ilyen fóbiák később nagyon el tudnak hatalmasodni az emberen, az egész életére rá tudnak telepedni, és irányítani azt.

2014. dec. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

szia


pont hétfőn voltam melanoma szűrésen :)))))


Voltam már pszichiáternél nagyon neves és komolynál, mégsem vette komolyan, miszerint egy életerős és ennyire fiatal ember ilyenekkel törődik nem tudta felfogni.


Pedig tönkre az életem vége.


Rettegek tényleg. Rettegek a betegségektől. Közbe úgy beképzeltem, hogy fáj a fejem, hogy nem bírtam felkelni !!!


Szerintem felkeresek pszichiáter helyett egy PSZICHOLÓGUST !!

2014. dec. 13. 21:09
 8/14 Wadmalac ***** válasza:

Meg egy szemorvost vagy optikust is. A folyamatosan egy távolságra bámulás rontja a szem fókuszáló képességét. Én napi 8 órát ülök monitor előtt és bizony észreveszem a romlást.

Ja meg a kimaradó pislogás szemszárazságot okoz.

2014. dec. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Meg akkor már egy csontkovácsot is a görbülő hátad kiegyengetéséhez, meg egy kardiológust is a hosszú ücsörgések közben elnyomott erek hatására hosszú távon kialakuló szív-, tüdő- és egyéb belső szervi problémák, keringési zavarok megelőzése érdekében, valamint az urológushoz is benézhetsz az ülőmunkák során kialakuló aranyér elkerülése okán. És ha már ott jársz, akkor a folyamatos gépeléstől esetlegesen kialakuló ínhüvelygyulladások megelőzésére is felkereshetsz valakit, és még a fülészetre is beülhetsz, a számítógépek állandó, monoton zúgása miatti zajártalom miatt.. :)
2014. dec. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Wadmalac ***** válasza:

#9:

Ééééés már el is értünk a munkaergonómia kérdéseihez. Badummmtssss. :)

2014. dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!