Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » "Gáz", ha 19 évesen nagyon...

"Gáz", ha 19 évesen nagyon érdekelnek a dinoszauruszok? Nem gyerekes? F

Figyelt kérdés

2014. dec. 21. 11:19
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
14%

Mert argó szót használtál, de idézőjelbe is tetted, amiből látszik, hogy te is tudod: nem igazán ez való oda.

De a megfelelő magyar szót már nem találtad meg.

Tudod, a nyelv kihalásának vannak fokozatai:

1: ismert a megfelelő szó, csak éppen nem azt használjuk.

2: fiatalok már nem is ismerik a megfelelő szót, idegen szót használnak helyette.


Amúgy köszönöm a lepontozást. Ez sajnos azt jelenti, hogy aki pontoz, magasról tojik a helyes magyarságra.

2014. dec. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Értem. Micsoda problémáid vannak neked, hallod! Egyébként nem én pontoztalak le. Nem is szoktam pontozni senkit ezen az oldalon.
2014. dec. 21. 14:24
 13/37 A kérdező kommentje:
Ja, már nem azért, de az milyen szókapcsolat, illetve kifejezés, hogy "helyes magyarság"?
2014. dec. 21. 14:25
 14/37 anonim ***** válasza:

"Micsoda problémáid vannak"

Neked is lesznek, ha 20 év múlva nem értik meg majd, amit mondasz. De nem kötelező egy nyelvnek vagy nemzetnek sem fennmaradnia, abban igazad van.

Viszont lehet tenni érte. Vagy legalább nem kell tenni azért, hogy eltűnjön. Rajtad áll mindkettő.

2014. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Még valami! :) "Mert argó szót használtál, de idézőjelbe is tetted, amiből látszik, hogy te is tudod: nem igazán ez való oda."


Na, akkor "nyelvtanbetyárkodjunk" egy kicsit. A mondatodba egyáltalán nem kellett volna kettőspontot tenni. Elegendő lett volna egy veszi, ami helyettesítette volna a 'hogy' szócskát. Még annyi, hogy 'mert' szóval nem igazán kezdünk mondatot, mivel magyartalan. Jó, befejeztem. Én nem írtam helytelenül, csak szerinted argó szót használtam. Ha egy szó argó, az nem jelenti azt, hogy helytelen.

2014. dec. 21. 14:29
 16/37 A kérdező kommentje:

*vessző


A "helyes magyarságra" még mindig nem kaptam választ. Szerinted az nem magyartalan?

2014. dec. 21. 14:30
 17/37 anonim ***** válasza:
4%

Szórakozz csak.

Nyelvre értettem, te is tudod.

El ne ismerd, hogy valamit rosszul csináltál... mindenki más rossz - de te nem. Vagy csak egy kicsit.

Rongáld csak a nyelvet nyugodtan. Ne is foglalkozz vele - minek? Kit érdekel? Meg különben is: más még több hibát vét.

2014. dec. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

(((> „Amúgy köszönöm a lepontozást. Ez sajnos azt jelenti, hogy aki pontoz, magasról tojik a helyes magyarságra.”

Nem inkább azt, hogy te tojsz a kérdésre?…)))

2014. dec. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Figyelj már! Miért nem adsz arra választ, amit kérdeztem? Te nem ismered el a hibát, amit vétettél. Itt egyedül csak te rongálod a nyelvet és amellett még kötekedsz is.


Szerinted ez helyes: "helyes magyarság"? Ez milyen kifejezés?


Rengeteg olyan mondatod van, amiket a de, mert, vagy szavakkal kezdtél. Megsúgom neked, ezekkel a szavakkal nem kezdőnk mondatot, kedves nyelvész barátom. -.-""""

2014. dec. 21. 14:45
 20/37 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó, ez mégis milyen témakör? Segítek, ez a természettudományok rovat. A helyesírás kettővel feljebb van, ott éld ki magad. A TTK-sok dolga nem a makulátlan helyesírás, hanem a természet megértése, ne offold teli a témát a helyesírásoddal, azt tedd kettővel feljebb. Ráadásul azt se értem miért belekötni egy ilyen kis hibába, amikor naponta látni ennél sokkal rosszabbakat, ott még se köpködnek az emberek.. Gondolom rossz napod van...


No mindegy, elnézést az off-ért.

Hogy még egy válasz erősítsen, szerintem se gyerekes, de a szakszóhasználattal nem is fognak kiröhögni, már ha ez az, ami zavar.

2014. dec. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!