Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » "Gáz", ha 19 évesen nagyon...

"Gáz", ha 19 évesen nagyon érdekelnek a dinoszauruszok? Nem gyerekes? F

Figyelt kérdés

2014. dec. 21. 11:19
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Engem is érdekel bármi ismeretlen a tudományban. Az persze lehet, hogy az emberek néha különösnek találják azt ha valakit hobbiból érdekel ilyen és nem pénzkeresésből.
2014. dec. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Akkor jó. :D Megnyugtató, hogy vannak, akik még így gondolják. :) Igazából nem szeretnék ezzel foglalkozni és már nem is tudnék, mert más szakra járok az egyetemen, viszont szabadidőmben szívesen olvasgatok földtudománnyal kapcsolatosa dolgokat, őslénytant, földtörténetet stb., valamint nagyon érdekel az élet keletkezése, az élőviág fejlődése. :)
2014. dec. 22. 10:17
 33/37 anonim ***** válasza:

Na mondok neked ellenpéldát. Geológus vagyok és utálom a paleontológiát. Igen, ilyen is van :) Na jó, nem azt mondom, hogy ki nem állhatom, sőt olvasok is a témában néhanapján, de mint szakmabelit egyáltalán nem köt le, és nem is örülnék, ha ezzel kellene foglalkoznom (mielőtt jönne a kérdés, ásványtanos vagyok).

A lényeg az, hogy egyáltalán nem gáz, ha érdekel egy ilyen téma, miben másabb ez bármilyen természettudományos témától? Semmiben. És nyugodtan használd a szakszavakat, látszik legalább, hogy jártas vagy a témában, nem holmi zöldfülű, aki most hallott először dinoszauruszról :)

2014. dec. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

"Ki mondta, hogy baj?"

Sajnos rengetegen, akik egyszerűen megvetendőnek tartják az ilyen jellegű érdeklődést, vagy azért mert (jellemzően a fiatalok) nem elég menő/mainstream, vagy mert (jellemzően idősebbek) "nincs" neki gyakorlati haszna, szerintük ez csak egy úri móka, és értelmetlen.

Természetesen mindkét hozzáállás elképesztő szűklátókörűséget és hatalmas sötétséget jelent a fejekben.

G.

2014. dec. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
55%
Szerinnem ciki akkor, ha a dinoszauruszokra olyan állatokként gondolsz amilyenek valójában voltak és, ha valami új dolog jön akkor megváltoztatod a dínókrol alkotott képet és nem maradsz a régi elavult dolgoknál, mint a pikkelyes raptor, vagy a farkát a földön húzó állandóan üvöltő Tyrannosaurus. Most nem akarok annyira reklámozni, de ismerek egy eléggé jó magyar blogot, amitől a dínókról kialakult képem eléggé megváltozott. [link]
2014. dec. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
Az előző vagyok,sajnos csak most vettem észre, hogy elírtam az eslő mondat elejét. Helyesen így lett volna: szerintem nem ciki...
2014. dec. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Nem, csak ha fanboy vagy, illetve Vérpisti.
2014. dec. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!