Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha körpályára állnánk egy...

Ha körpályára állnánk egy űrhajóval egy fekete lyuk akkréciós korongjának külső szélén, és belelőnénk a fekete lyukba egy szigonyt melynek végén érzékelők vannak magába szippantaná az űrhajót a gravitáció?

Figyelt kérdés

2014. dec. 24. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg, mennyire eros a kotel, ami a szondat tartja.
2014. dec. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kötél súlya nőne a feketelyukhoz közeledve. Ha nem szakadna el, akkor igen, magába rántaná.
2014. dec. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetesen nem, hiszen ami kellően megközelíti a fekete lyukat, az cafatokra/atomokra szakad a gravitáció, ill. gravitáció-különbségek hatására.
2014. dec. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
egy huzal szerű dologról beszélünk. A feketelyuk felé haladva folyamatosan nő a gravitáció. Ha egy huzal bezuhanna a hajóról, csak a szigony feje szakadna csak szét, ami még nincs kellően erős gravitáció alatt a bomláshoz, az bizony behúzná az űrhajót. Olyan mintha a kábel végén egy több száz vagy millió tonnás valami lenne. Magába szívná a szigonyt, aztán a huzalt, aztán az űrhajót.
2014. dec. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kérdés mennyire nagy tömegü a fekete lyuk...mert ha igen nagy tömegü akkor az űrhajó nem élné túl a gravitációt...egyre csak nyulna nyulna darabjaira esne végül(mint ahogy én ezt sejtem)hozzá épülne a fekete lyukhoz.Nemcsak az űrhajó hanem a szigony is!persze ez csak az én szerény véleményem:)
2015. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!