Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az álláspontotok az univerz...

Mi az álláspontotok az univerzumról?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék „felvilágosult emberek” véleményére. Én annyit szoktam elmélkedni ezen, nehezebb elfogadnom a tényt, hogy soha nem kapok rá választ, mint a saját halandóságomat.


Több mint 500 milliárd Galaxis létezhet az univerzumban ennek mindegyike tele több 100 milliárd csillaggal, amik körül még sokmilliószor több bolygó kering emellett még az is lehetséges, hogy nem is egy univerzum van hanem multiverzumok vannak, az alternatív valóságokról nem is beszélve. Mekkora annak az esélye, hogy ebben az icipici időintervallumban, amikor az emberi civilizáció létezik, létezik még párhuzamosan egy másik fejlett civilizáció, de inkább egy még fejlettebb és egyáltalán lehetséges-e az, hogy egy civilizáció olyan szintű fejlettségi szintre jusson, hogy képes legyen ilyen távolságokat áthidalni. Létezhet-e olyan technológia, amivel ekkora távolságokat meg lehet tenni egy biológiai életforma számára? És ha valamilyen úton módon mindez lehetséges, akkor miért pont most történne így? Miért nem már megtörtént, vagy még csak ezután fog történni majd? Elméletileg ugyan lehetséges a téridő negatív energiával való átszakítása de elképzelhetetlen kb végtelen mennyiségű energia lenne szükséges egy megfelelő nagyságú stabil féregjárat létrehozásához. Matematikailag lehetséges hogy létezik két civilizáció egyidőben, de tekintve az univerzum meretét ők soha nem lesznek képesek a másik tudtára adni, hogy léteznek, vagy valaha is léteztek.



2014. dec. 29. 10:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Jelenleg az az álláspont, hogy semmi sem lehet gyorsabb a fénynél, ahhoz, hogy hatalmas távolságokat hidaljunk át (több fényévet, fényévezredet) ahhoz egy olyan térben kéne utazzunk, ahol a fény gyorsabb mint a normáltérben. Ez a tér gyakran felbukkan sci-fikben is, és általában hipertérnek hívják.
2014. dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Na ez az, a fénysebesség édes kevés lenne ekkora távolságokhoz, ráadásul ott van, hogy fénysebességet megközelítő utazásnál az utazó számára lelassul az idő, néhány hét akár több évet is jelenthet a Földön...
2014. dec. 29. 13:16
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt csak akkor vállalj be fénysebességhez közeli sebességgel való utazás, ha felkészültél arra, hogy mire visszatérsz, már mindenki halott akit ismertél.
2014. dec. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Armand B. ***** válasza:
30%

A fénysebesség nem lehetséges sz anyagi formáknak mint például te de az energiaformáknak mint a fény és a fotonok

lehetséges a fénysebesség de egy új foton akár a fénysebességet túl is léphetné.Ha elérhetnénk a foton energiaformát akkor lehetséges lenne az utazás.

2014. dec. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűséget (főleg ilyen komplex dolog esetén mint az élet) olyan dologról nem lehet a tudomány keretein belül mondani amiből csak 1-ről van tapasztalatunk. Egy fajta élet van a Földön és mégis sokszínű az földi élet mennyi különbőző faj van. Az összes faj az összes élőlény a Földön ennek az egy fajta életnek különböző megjelenési formája. Más fajta életről fogalmunk sincs, a sci-fiben láhattunk olvashattunk ilyenekről. Az nagyon valószínűtlen hogy más életformák olyanok lennének mint pl a Start trek-ben, hogy az emberhez hasonlítanak kb olyan magasak is, 2 lábuk 2 kezük van, csak éppen más a bőrszínük meg másmilyen barázdák vannak az arcukon. Más életforma teljesen más pl. egy egész bolyú méretű élőlény, egy intelligens óceán melynek a cseppjei egyenként nem intelligensek. Ilyenek a sejtek is, az ember sejtjeinek egyeneként nincs intelligenciája, de összességében egy intelligens lényt alkot. Vagy olyan életforma mely egy nap belsejében van amely 10 millió fok alatt elpusztul. Egyáltalán egy értelmes létforma a szükségszerűen készíteni fog olyan tárgyakat, eszközöket mely a megszünése után fennmarad?(Lehet, hogy jó nekik úgy élni természetes környezetükben.) Mert ha nem akkor egy kihalt bolygón ahol értelmes élet volt ami valami miatt kihallt akkor az nyomtalanul eltűnik annak nyoma, hogy valaha volt ott értelmes élet. A Földtörténet 2/3-ad részében nem volt egyáltalán élet a Földön, majdnem 1/3-ad részéig csak egysejtű élet volt, csak egy kis töredékéke a bonyolultabb életformák létezése, az ember meg csak az utolsó pillanatban jelent meg a Földön. Ha jött erre értelmes civilizáció akkor nagy valószínűséggel akkor jött amikor nem volt élet még a Földön vagy csak egysejtű szintű élet volt. Arról meg fogalmunk sincs, hogy egy több millió évvel fejlettebb civilizáció milyen technológiával rendelkezik vagy egyáltalán mit csinál. A sci-fikben az sci-fi író idejében használt technológiai színvonalból extrapolál ami pár évtized múlva nevetséges, teljesen máshogy gondolná évtizedek múlva. Egy 200 évvel ezelőtti ember számára el lehetne magyarázni, hogy mit csinál egy kamionos, hogy az olyan mint egy árúszállító lovasszekér, csak nem állati erővel meghajtott jármű hanem gépjármű ... Viszont egy szoftverfejlesztő, hogy mit csinál azt már nem fogná fel, az már nagyon más pedig csak 200 év, nem évmilliók. Ha sok univerzum van akkor sok univerum lehet melyben egyáltalán nincs is élet sőt nem is lehetséges. Az hogy akkor mi értelme azoknak az univerzumoknak, ha nincs megfigyelő az esztétikai, filizófiai kérdés és nem tudmányos.


"Létezhet-e olyan technológia, amivel ekkora távolságokat meg lehet tenni egy biológiai életforma számára? És ha valamilyen úton módon mindez lehetséges, akkor miért pont most történne így?"


Egy bilógiai életforma olyan környezetben lehetséges ami lehetővé teszi a kialakulását és abban marad meg ahol nincs olyan drasztikus környezeti változás mely megölné a fajt. Kevésbé drasztikus változások kellemetlenné tehetik az egyedek életét és meg is ölhet egyeseket pl. ha a levegő oxigéntartalma lecsökkenne éppen annyira hogy egyes emberek ebbe halnának bele még mások túlélnék, de szenvednének miatta. Ha ez elég ideig fennállna akkor a sokadik generáció nem szenvedne e miatt, genetikailag úgy módosulna az emberi faj az lenne a megfelelő neki.

Elvileg lehetséges lenne olyan faj mely elég fejlett az űrutazásra és amely benépesített egy egész galaxist. Ekkor ha hadat üzen a császár a másik csillagváros császárának 5000 év mire elér az üzenet fénysebességgel és még 5000 mire válasz érkezik. Addigra már az egész császárság megszűnt. Az hogy 10000 év nagyon sok idő az relatív, olyan mintha egy apró rovarnak azt mondanád, hogy 2 hétre elmegyek nyaralni majd jövök. Ő meg csak egy napig él, meg a többi fajtársa sem él tovább 2 hetet el sem tud képzelni. Elvileg lehetne olyan faj mely beutazna egy egész galaxist a fénysebesség átlépése nélkül, tegyük fel, hogy 10000 év alatt tenne meg 5000 fényévet, addig azt az időt kivárná míg utazik. A gondot nem abszolut értelemben a távolság jelenti, hanem a távolság élettartama és az egyed élettartamának viszonya, ha sok-sok évmillióig is elélne egy egyed akkor a tejútrendszer mérete kvázi "lecsökkenne" akkorára mint Európa. Dehát elvileg ki lehet babrálni a fénysebesség elérhetetlen korlátjával.


"Miért nem már megtörtént, vagy még csak ezután fog történni majd?"


Ami megtörténhet az meg is történik ha van rá elegendő idő.


"A fénysebesség nem lehetséges sz anyagi formáknak mint például te de az energiaformáknak mint a fény és a fotonok "


Két fajta részecske van, van az építőkő részecske (pl proton, elektron) és van a kölcsönhatást közvetítő részecske , ilyen a foton. A foton is anyag. A foton azért haladhat c-vel mert nincs nyugalmi tömege.


"lehetséges a fénysebesség de egy új foton akár a fénysebességet túl is léphetné."


Ez nem igaz. A Maxwell-egyenletek megfelelnek a relativitáselméletnek, úgy hogy Maxwell erről nem is tudott (néhány fogalmat kellett máshogy értelmezni mint ahogy ő értelmezte). A rel. elmélet egyik axiómája hogy minden megfigyelőhöz a c sbesség állandó, ő bármilyen mozgást is végez. A Maxwell-egyenleteknek pedig nem axiómája hanem koronája hogy a fény ilyen (hosszas számítás után kijön).


Elméleti megoldások vannak a fénysebesség legyőzésére pl. az Alcubierre-metrika Einstein egyenleteinek egy elméleti megoldása mellyel legyőzhető a fénysebesség. Ténylegesen nem halad gyorsabban a fénynél mozgást nem is végez, hanem a teret görbíti maga körül.

2015. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

"Mekkora annak az esélye, hogy ebben az icipici időintervallumban, amikor az emberi civilizáció létezik, létezik még párhuzamosan egy másik fejlett civilizáció"


Ezzel nagyon jól ráéreztél egy olyan problémára, ami felett sokan elsiklanak. Az emberi civilizáció egy villanás az Univerzum történetében. Nem tudom, mekkora esélye van más, hasonló civilizáció kifejlődésének, de ehhez tényleg hozzá kell venni az időtényezőt. Ahhoz, hogy pl. rádió jeleket fogjunk más civilizációktól, az kell, hogy a kb. 13 milliárd éves időtartamban kb. 100 éves tartományon belül küldjék azt el. Ez 0.00000077 %. Vagyis nem lehetetlen, de ezt hozzá kell venni az egyéb valószínűségekhez, hogy hány bolygón jöhet létre értelmes élet.

2015. jan. 5. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

Ha meggondoljuk, hogy az univerzum kb. 13,82 milliárd éves, de idő kellett a galaxisoknak, bolygóknak, stb.-nek a kialakulására, addig nem kezdődhetett meg a miénkhez hasonló élet.


Az élet kialakulásának a valószínűsége elég lehetetlen, de azért egy minimális lehetősége van, hiszen mi is kialakultunk, és az univerzum elég nagy ahhoz, hogy legalább még egy helyen kialakuljon egy másik civilizáció, sőt az sem teljesen lehetetlen, hogy az a civilizáció hasonló a miénkhez.

2015. jan. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
18%

olyan elméletek is vannak, hogy ahol az élet kialakulásának feltételei megvannak, ott ki is alakul az élet.


A Csillagkapu című sorozat próbálta a dolgot reálisabbá tenni azzal, hogy abban azt állították, hogy minden emberi társadalom a Földről származik, ahonnan régen elhurcolták őket rabszolgának. Így megkerüli azt a problémát, hogy hozzánk hasonó élet kialakulásának esélye szinte semmi, valamint a környezeti problémákat is kiküszöbölte azzal, hogy azt állították, hogy a csillagkapu-hálózat emberi és ahhoz hasonló lényeknek készült, ezért pontoan olyan helyekre kerültek, ahol megfelelőek a feltételek.


Állítólag nem sérti a fizika törvényeit az, hogy az öntudatunk tiszta energia formájában járja be a galaxist, az pedig (például egy információval telezsúfolt lézersugár) könnyedén átfurakodhatja magát egy mikroszkopikus féregjáraton, igaz összenyomódik, de ez a benne tárolt információt nem károsítja.

2015. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Senyeerik ***** válasza:
0%

A fénynél gyorsabb az elég sokáig gyorsított neutrínó.

Nekem ez az álláspontom, tehát még ki tudja mennyi dolgot fedezünk fel.

2015. jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
4%

A modern kvantumfizika szerint az univerzum anyaga nem létezik, csak az öntudatunk vetíti ki és érzékeli valóságnak.

A valószínűségi hullámfügvény csak akkor omlik össze és válik anyaggá, amikor megfigyeled az eseményt.

2015. jan. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!