Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez a klímaváltozás következmén...

Ez a klímaváltozás következménye? Mekkora részben az ember által okozott?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, de már a saját életemben is jelentős változást látok a téli időjárásban.


Amikor ovis meg általános iskolás voltam, még hideg volt télen. Úgy emlékszem, minden télen volt rendesen hó (nem úgy mint az elmúlt pár télen, hogy szummázva egy hétig - legalábbis télen, a március végét leszámítva :D :D)

Nem emlékszem arra, hogy fél teleken 10 fok körül lett volna a hőmérséklet.


Most pedig már a 10 fokot tekintjük sztenderdnek, és ha 5 fok alá megy, már nyavalygunk.


2015. jan. 2. 15:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ki mondta ezt? Ez butaság. Ha a hasamra ütök én meg azt mondom, hogy 12,5 éves ciklusok vannak, de nagyobb ciklusok nincsenek is, ne is kérdezzetek róla... Itt a szemmel látható bizonyíték, hogy van.
2015. jún. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem trendek vannak, de azokon belül lehet sok szélsőséges ingadozás. Öncélú teoretizálás helyett (magyar vonatkozásban) az időjárási jelenségek történte c. könyvet kellene elolvasni (Réthly Antal), és hálát adni, hogy valaki ezt megírta egyáltalán. Amúgy, bár nem természettudománnyal foglalkozom, de nem zárom ki, hogy jobban tudják változtatni az időjárást, mint ahogy mi azt gondoljuk.
2018. szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!