Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szeretnék egy elméletet?

Szeretnék egy elméletet?

Figyelt kérdés
Diák vagyok,de már több évvel előre járok fizikából,kémiából stb...Valami féle egyenletet én is szeretnék tenni az "asztalra".Valami ötlet milyen legyen?

2015. jan. 16. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szép legyen
2015. jan. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem azon múlik,hogy szeretném ha nem sok mindentől.
2015. jan. 16. 17:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Legyen benne iksz meg ipszilon.
2015. jan. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
elipszlonoszsét is tegyél bele, hogy szexi legyen
2015. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Legyen benne rovásírás feltétlenül.
2015. jan. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Legyenek benne sárkányok és fénykardok! Ezekkel minden sokkal jobb. Meg legyen köze a szexhez.
2015. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Hengerelőhereverem ***** válasza:
100%
Szerintem még tanulj, az ilyen kérdésből látszik, hogy nem vagy előrébb benne.
2015. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld létrehozni az egyesített elméletet, mely egyaránt magába foglalja a relativitáselméletet és a kvantummechanikát! Ez még nagyon hiányzik és sokan dolgoznak rajta, mindeddig eredménytelenül.

De a Milleniumi problémák közül is szemezgethetsz:

[link]

2015. jan. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép dolog hogy ilyen nagy céljaid vannak én nem foglak kinevetni, inkább tanácsot adok. Gondolom azzal tisztában vagy hogy nagyon hosszú és nehéz út mire eljutsz oda hogy alkotó képes legyél a tudományok területén. Válassz először is egy tárgyat amit nagyon szeretsz és menj egy jó egyetemre ott majd rájössz hogy is müködnek a dolgok pontosan. Ha kijártad az egyetemet (tehát bsc utána msc) akkor utána ha a tehetségesek között vagy akkor bejuthatsz phd-re ahol az a feladatod hogy kutass és tudományos folyóiratokban publikációkat írj, ezek lehetnek ,,egyenletek" is. Sajnos ahhoz hogy a tudományokban alkotó képes legyél legalább ilyen messzire elkell jutnud, de közben nagyon sok mindent megtanulhatsz. Sok embert csak a pénz motivál, szerintem akinek ilyen komoly tudomány célja van azt csak a tudás hatja és az ismeretlen utáni megismerés vágy. Szóval először elkell magadban dönteni hogy melyiket választod, sajnos a kettő általában nem jár együtt. Ezzel nem azt mondom hogy a tudósok rosszul keresnek, de nem is milliomosok.
2015. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Hominida ***** válasza:
100%

Azt már megfigyelhetted, hogy a jelenlegi és a korábbi tudósok már minden olyan törvény, tételt, egyenletet kitaláltak, amit eddig ki lehetett találni. Ha tehát te valami újat szeretnél letenni az asztalra, akkor olyat kell alkotnod, amit eddig még nem alkottak meg. Sejthető, hogy ez nem lesz egyszerű.


Elsőként elég sokat kell megtanulnod egy szűk területről ahhoz, hogy a már meglevő tételeket pontosan értsd, mert szinte teljesen biztos, hogy azokból kiindulva tudsz eljutni egy még ismeretlen összefüggéshez. Ez bitang sok munka, de nem elvégezhetetlen. Ehhez el kell döntened, hogy melyik legyen az a szűk terület, amelybe a lehető legmélyebben bele akarod majd ásni magadat. Ha még nem tudod – korai lenne ezt máris tudnod –, akkor válassz ki kevésbé szűk területeket, és dolgozz annak a teljes megismerésén. Csakis teljes tudás lehet elegendő valami új felismeréséhez. Mindig vannak tökfejek, akik azt mondogatják, hogy nem kell "lexikális" tudás, mert ott van az internet. Ők egyszerűen nem értik, hogy egy újon való gondolkodáshoz nem lehet percenként az internetet olvasgatni. Ez a baromságot azért hirdetik, mert ők lusták vagy tehetségtelenek voltak egy szakterület vagy tantárgy ismereteinek alapos megtanulásához.


Ha majd elég felkészült vagy valamelyik területen, akkorra már tudni fogod, hogy melyek a megfejtetlen rejtvények. Minden téren bőven találsz belőlük. A matek és a fizika falain jelenleg csak szűk réseket látunk, de mögöttük még óriási terek lehetnek. A kémiában számtalan új anyagtulajdonság lehet még felfedezhető, az anyag működésének feltérképezésén is van még mit dolgozni, a biológia új életformák és új biológiai mechanizmusok megtalálására vár, a génműködés, a metabolizmusok, az immunrendszer és az idegrendszer csupa kérdőjel.

2015. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!