Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A halál után kiszáll testünkbő...

A halál után kiszáll testünkből a lélek?

Figyelt kérdés
Mi leszünk utána?Vagy fönt lebegünk,mielőtt meghalunk?És vajon látjuk azt a bizonyos alagutat?
2007. okt. 29. 14:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
nemtom még nem haltam meg... de én hiszek abban hogy az embereknek van lelke és gondolom nem marad bennük a haláluk után
2007. okt. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
92%

milyen szépen írtad! én nekem azt mondták, hogy mikor álmodunk, akkor egy asztrálszalag tartja a lelkünket összeköttetésben a testünkkel, hogy visszatalálhasson. (tehát mikor álmodozunk, álmodunk vagy relaxálunk, s ide-oda képzeljük magunkat, a lelkünk ott van.) mikor a test nagyon szenved, a lélek elvágyik tőle, mert akkor ő is szenved! s ha teheti el is szökik vagy elengedik. ha elmegy, lehet hogy békét talál, s megnyugszik, de az is lehet, hogy nem, s bolyong tovább a nyugalmát keresve. van-e alagút? fogalmam sincs. nem is tartom fontosnak. az eltévedt lelkekhez szoktak hívni egy halott rokont, kedvest, valakit, hogy vezesse őt, s a meglelt nyugalmában feljebbléphessen, s újjászülethessen.


ebből mi igaz? nem tudom. de szép, és én inkább ezt hiszem, mint a semmit.

:g)

2007. okt. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
44%
A biblia szerint a testtel együtt meghal a lélek is. Igaz, a legtöbb ember fordítva hiszi, és ez a hit is vallásos gyökerű, viszont keleti,nem keresztényi.
2007. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
Én abban hiszek, hogy a lélek nem a testben van, hanem mellettünk és irányítjuk a testünket cselekvésre. Ha meghalunk, akkor már nem akarjuk irányítani, mert nem megfelelő a közvetítésre. Az alagút szerintem nem létezik.
2007. dec. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 tade ***** válasza:
86%

En a2. hozzaszoloval ertek egyutt....Tobb variacio letezik


Amikor relaxalsz, vagy almodol...a testedet a lelkeddel egy asztral szallag koti ossze.

H amghalsz azt hiszem harom variacio letezik


1. Az asztral szalag elszakad es latod sajat magad (bizonyitott teny, ugyanis sokan akik mar voltak kilinika halalban allitjak hogy lattak sajat magukat)...es feljutsz a mneyybe vagy nirvanaba, ki amiben hisz (itt alagutrol nem tudok)


2. Az asztral szalag elszakad de a 2 vilag kozott ragadsz...erre jo pelda a 6. oszton c. film....agy a GHOST...mikor az ember ugyanis nem tudja, hogy meghalt es a 2 vilag kozott bolyong....fel akarja venni a kapcsolatot a tobbi emberrel persze ez nem lehetseges...a tobbit meg tudod a filmbol...


3. Az asztral szalag elszakad es az ember nem jut se a mennybe es nem marad a ket vilag kozott...de errel a variaciorol nagyon keveset tudok

2007. dec. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a lélek már a halál közben megsemmisül. Az agy hamarabb hal meg, mint a test többi része. Testen kívül meg nincs lélek. Sértené az energia megmaradás törvényét.
2008. ápr. 21. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
23%
Igen kiszáll de soha nem hal..csak a test.Ez pedig így van.A lélek pedig ott marad a test mellett a halál után pár óráig..utána még bolyong vagy jobbik esetbe a mennybe kerül.Én így tudom
2008. jún. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Ez egy családi történet: Mikor egyik idős családtagunknak szívrohama volt akkor azt álmodta később hogy egy folyóparton áll és a túlparton ott az apja, meg még más halott rokonok is és integetnek neki. De nem kelt át a folyón. Mikor felépült és elmesélte, hozzátette hogy néhány legendában (görög vagy római vagy már nem tom) egy folyó választja el az életet a haláltól. Szóval szerintem van túlvilág.
2008. jún. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
90%
Amikor az ivarsejt kapcsolódik a petefészek magjához, fogalma nincs arról, hogy mivé lesz később. Ha valaki elmondaná neki, hogy te egy öreg ember leszel, valószínű jót nevetne, talán még ki is pukkadna. Ez amagocska egyesülve el kezd növekedni, fejlődni az idők során. Amikor az embrió magzattá fejlődik, már jócskán van ismerete tudata, de csak annyit, amennyit ott megszerzett a burokba. Ha valaki azt mondaná neki, hogy ha megszületik, ott kint mi minden fogadja, anyukája, apukája, tesói, valószínű nem nézné normálisnak, aki ilyent mond neki. -Méghogy külvilág? Ha innen kibújok, valószínű vége mindennek! Marhaságot beszélsz! Még senki nem jött ide vissza ebbe a jó kis burokba onnan! és legyintene egyet. Tudom, most azt mondod, hogy de mi tudjuk, hogy mi történik és létezik ez avilág! Igen, de ő nem tudja. Nincs róla ismerete. Neki ott csak beszűkült ismerete van, mint nekünk itt a földi burokban. Találgatunk mi is van odaát. Tudjuk, hogy van, de mi is? Próbáljuk tudományosan fejtegetni elmélettanként, közben nem jövünk rá, hogy az azért elmélet, mert az agyból jött elő. Az még ismeretlen és meg lehet változtatni. Van aki ezt az elémélettant ismeri el, amit más kiagyalt és feltételez, közben teljesen más a valóság.
2008. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem a Biblia nézőpontja a legfontosabb. Aszerint pedig nincs halhatatlan lelkünk. Az első századi keresztények közül némelyek elfogadták Jézus meghívását hogy a Királyságában vele legyenek, de az égi reménység nem minden ember osztályrésze. A Biblia embertömegeknek azt a csodálatos reménységet tárja fel, hogy a földön élhetnek örökké, tökéletes egészségnek örvendve paradicsomi körülmények között.
2009. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!