Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti mit tippeltek? A gömbvillám...

Ti mit tippeltek? A gömbvillámok szerintetek miből állhatnak?

Figyelt kérdés
Szerintem plazmából és valamilyen elektrosztatikus vonzás tartja őket egybe.
2015. jan. 28. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Témakört tévesztettél. A természettudomány nem tippelős műsor, az elméleteket valamilyen megfigyelésre, tényre alapozzuk.
2015. jan. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Birom ezt a témakört. Itt minden kérdésbe van valami kifogás ami miatt minden 3. kérdést törlik.
2015. jan. 28. 08:38
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Valójában nem tudni, mi az, csak elméletek vannak. Van egy elég radikális felvetés is, én érdekesnek tartom, bár kicsit sci-fi kategória, szóval fogadd fenntartásokkal. Szkeptikus lévén nem vagyok Egely hívő, de ez elgondolkodtatott:

Szóval szerinte nem lehetetlen, hogy egy villám energiája a létrejött plazma csatornát "kilöki" egy extra dimenzióba, és gyűrűvé alakítja. Ez a gyűrű önfenntartó, a saját áramának mágneses tere tartja egyben. Ez a gyűrű két pontban metszi a mi három dimenziónkat, és ezeket a metszéspontokat látjuk mi gömbvilláként. Vagyis mindig párban keletkeznek, de ezek több kilométerre is lehetnek egymástól.

Elég fura, de azért érdekes. :)

2015. jan. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hihiiiiiii *-* Ez joooo ^_^
2015. jan. 28. 08:55
 5/10 Wadmalac ***** válasza:
46%

Hát van egy kupac tulajdonsága, ami három térdimenzióban nem éppen magyarázható (konzervatívabb tudósok elvágják a problémát azzal, hogy ezek a tulajdonságok hazugságok és kész).

Egely: az, ha Mórickának mindenről AZ jut eszébe, nem jelenti azt, hogy nincs néha igaza és ez tényleg AZ. :D

2015. jan. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na de az a baj, hogy én nem igazán vagyok otthon a 4. dimenziós cuccokba vagyis nemtudom elképzelni, hogy van. Ti hogy vagytok vele? :DDD
2015. jan. 28. 10:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Én leredukálom az egész helyzetet eggyel kisebb dimenziószámra, tehát papír világ + 3. dimenzió.
2015. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egely György gömbvillám elméletét ez idáig sem cáfolni, sem bizonyítani nem sikerült.
2015. jan. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is plazmábul van. Tippet olvastál... :D
2015. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:DDDDD
2015. jan. 28. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!