Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől indul be az élet? Hogy...

Mitől indul be az élet? Hogy keletkezik a tudat és miért vagyunk különbözőek?

Figyelt kérdés
A méhben is meg a petricsészés klónban is keletkezik élet, de mitől? Van rá tudományos magyarázat?

2015. jan. 30. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Összekevered az agyműködést az élettel. Az élet nem keletkezik a méhben, hanem csak két élő sejt egyesül és osztódni kezd. Alapkövetelmény, hogy az a sejt éljen előtte. A klón is, bármit is érts alatta, csak a már meglevő életet sokszorozza tovább.
2015. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kemotonokból. Vagyis olyan egyszerű molekulákból, amelyek már képesek voltak önmagukat reprodukálni, egymással versengeni, és így fejlődni.
2015. jan. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

de akkor ez azt jelenti, hogy az élőkben lévő sejtekből nő fel egy utód, majd pár év után az abban élő sejtekből ismét?


Na de akkor nem is keletkezik élet, csak átalakul?

2015. jan. 31. 07:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az az élet, amit ma látunk a baciktól kezdve a fákon át az elefántokig valószínűleg egyszer alakult ki. Tehált voltaképpen nagyon valószínű, hogy mindannyian egyetlen élő sejt leszármazottai vagyunk.
2015. jan. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Az élőlény, bármilyen meglepő, abból az alig száznál több elemből áll, amit a periódusos táblában látsz. Csakhogy ezek mérhetetlenül sokféleképpen épülnek össze. Ha csak a kalciumot és még néhány más elemet használunk speciális módon, sziklát kapsz, de ugyanezeket más módon összerakva a sivatagi homokot. És amint egyre több elem egyre bonyolultabban összerakódik, egyszer csak elkezd speciálisan kinézni, amit egyszerűen életnek nevezünk. Legfőbb sajátossága, hogy képes reprodukálni önmagát, amire egy szikla nem képes. És ha egy egyedi élet keletkezett, akkor az elkezdi a környezetéből a különféle anyagokat összeszedni és átalakítani, ezt anyagcserének nevezzük. A növényeknél például fotoszintézisnek, az embernél bélműködésnek. És minden élettel rendelkező objektum másik fontos sajátossága, hogy reprodukálni akarja önmagát. Ez az embernél speciálisan megy végbe, két eltérő nemű egyed csak nála meglévő sejtje kell hozzá. Más élőlényeknél pedig ugyanez másképp történik.

A tudat ugyanúgy, mint az élet, az elemek egy bizonyos bonyolultsági szintje esetén jön létre, pontosabban az ember azt mondja, hogy ez és ez a bonyolultság a tudat.

Mindezekből már sejtheted, hogy ezért vagyunk különbözőek, és persze hogy van rá tudományos magyarázat. Ha nem lenne, nem is tudnánk, hogy van tudatunk. A kisgyerek például nem tudja, csak használja. Később - megfelelő tanulás után - érti csak meg, mi is az a tudat.

2015. jan. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ok. Ha jól értem lehet azt mondani, hogy az élet folyamatosan reprodukálja magát, de továbbgondolva, a halállal teljesen megszűnik az egyed működése és reprodukciós képessége?

A jurassic park csak mese, de állítólag ma már vannak efajta tudományos eredmények is. Tehát ha ez igaz, akkor lehet életet létrehozni, vagy az ilyen kísérletekhez felhasználnak élő sejteket?

2015. jan. 31. 13:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kísérletekhez élő sejteket használnak. Valójában még a Jurassic Parkban is volt annyi megalapozottság, hogy ott is élő (krokodil) petesejteket használtak a filmbéli tudósok, hogy beletegyék a dínó DNS-t.
2015. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!