Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudományos szempontból mi...

Tudományos szempontból mi lesz a halál után?

Figyelt kérdés
Elvileg a tudomány a mérhető és megfogható dolgokra koncentrál ,de a tv-be vannak erről a témakőről is kutatok. Szóval ha nem létezik lélek csak az agyam maga a tudat akkor életem vége után soha többet nem létezek? Nem lesz következő életem stb? De ha az agy hozza létre a tudatot akkor elvileg bárki lehetnék nem? Mi a különbség 2 agy között? Mitől vagy "ÉN"? Ki az az "ÉN" bennem? Ha nem létezik lelkem akkor például holnaptól én lehetnék Barack Obama miniszter elnök nem? Hisz neki is egy agya van és nekem is(Tudom hogy ez képtelenség ,de ez csak egy gondolatmenet). Felmerül a kérdés: Miért nem tudok Barack Obama lenni? Elvileg valaminek kénne lennie az agyamban amitől az "ÉN"van,nem? Iszonyatosan bocsánatot kérek a kifejtésért csak próbáltam valahogy érthetően elmagyarázni ,hogy mire vagyok kíváncsi.

2013. febr. 17. 15:08
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Ja és előre köszönnöm a válaszokat.
2013. febr. 17. 15:10
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Két HDD miben különbözik egymástól? Szinte atomra ugyanannyi és ugyanolyan atomok is alkothatják őket, mégis, az egyiken zs kategóriás filmek vannak a másikon pedig mondjuk a Samsung üzemi titkai. Melyik ér többet, ha amúgy atomra megegyezik a két winyó?


Lehet, hogy pont ugyanolyan agyad van, mint Obamának. Csak az információtartalom más, amit a két agy tartalmaz. Az idegek, és az emlékek tárolásáért felelős sejtek strukturalitása, egymáshoz való kapcsolódási sorrendje, módja más.

A halál után ez a struktúra bomlik fel, amely egyedivé teszi a agyat, és az agy gazdáját.

2013. febr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Doruss ***** válasza:
28%
Egyszer megfigyelték, hogy abban a pillanatban, mikor egy ember meghal, valamennyivel csökken a testének tömege, azt hiszem 23 grammal, vagy valami ilyesmi. Ez érdekes dolog, és szerintem nem kell mindig az ezotériát fikázni mikor reinkarnációról beszél, meg lélekről, ki tudja, lehet, hogy egyszer még bebizonyítja a tudomány...
2013. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 EagleHUN ***** válasza:
68%
2-esnek nagyon tetszik a válasza, frappáns hasonlat.
2013. febr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 EagleHUN ***** válasza:
61%

3-as igen valóban csökken, de ha jól emlékszem volt már rá pár tudományos ötlet hogy miért. PL kiáramlik a levegő a tüdejéből.

Ki akar mérlegen meghalni? XD

2013. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
31%

"Egyszer megfigyelték, hogy abban a pillanatban, mikor egy ember meghal, valamennyivel csökken a testének tömege, azt hiszem 23 grammal, vagy valami ilyesmi."


Kik és hol figyelték meg? Van erről valami hiteles forrásod? Mert anélkül jobb is ha átmégy az ezotériába, ott elég hinni is a sületlenségeket. Kevesebb filmet kéne nézned, ha már ennyire mindent elhiszel, amit a forgatókönyvírók kitalálnak és a színészek eljátszanak.

2013. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 EagleHUN ***** válasza:
59%

2-es válaszához kapcsolódik egy elmélet a "MÉM" elmélet.

Pszichológusok kísérletekkel próbálták bizonyítani (CT, MRI...) hogy van-e az agynak olyan része, amire ráfogható hogy ott ül-e egy "kis ember" (az ÉN) dzsojsztikkal a kezében. Arra jutottak hogy nem sőt végül (nagy meglepetésre) bebizonyították az ellenkezőjét semmi többek nem vagyunk mint az életünk során begyűjtött információ morzsák (MÉM-ek) összessége. Tehát az újszölött néhány alapvető beépített funkción kívül tekinthető egy nagyon jó számítógépnek üres memóriával.


Ergo ha építesz egy nagyon szuper számítógépet egy nagyon nagyon primitív de önmagát fejleszteni képes tanulékony algoritmussal, és elkezdesz vele információkat közölni, egy idő után személyisége intelligenciája alakulna ki a rendszernek.

2013. febr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 tsirche ***** válasza:
Van az a mondás, hogy az embert a tettei határozzák meg. Gyanítom, te nem pont ugyanazokat a dolgokat tetted/élted eddigi életed során, mint Obama, ezért a különbség. Más kérdés, hogy születéskor még lehet pont ugyanolyan két ember, de ahogy alakul a személyiségük, úgy fognak különbözni egymástól.
2013. febr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Tudományos szempontból a halál után megszűnik az adott személyiség, mert a hordozója, az agy addigi struktúrája felbomlik. Mivel pontosan ugyanaz a struktúra nem épül ujjá, ezért az adott egyed sem. Legfeljebb egy másik, azaz másik ember.


Azt tudjuk, hogy az embert az állattól az idő- és az énfogalom megléte különbözteti meg. Azt is tudjuk, hogy mit tudatnak nevezünk, azért az agy különféle területei a felelősek, a hordozók, működtetők. De igazából ez egy olyan bonyolult kölcsönhatás eredményeként jön létre, aminek a pontos mechanizmusát még nem ismerjük. Ezért tanulógép igen, de értelmes, érzelmekkel is időtudattal rendelkező robot egyelőre nem készíthető. És arra sem tudunk egzakt választ adni, hogy pontosan mik azok a részek és mi a kölcsönhatásaik, amitől ember és egyed az ember.

2013. febr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Skywalker33 ***** válasza:
0%

Hagyd a tudományt mert az csak egy fiatal hitrendszer ráadásul most készül középső csoportba :)

Ajánlom hogy ebben a témában az ezoterikus tudományokhoz fordulj, az inkább való nagyfiúknak, nagylányoknak.

T :)

2013. febr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!