Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sokan vannak itt akiknek az...

Sokan vannak itt akiknek az az egyik fő céljuk az életben, hogy egy olyan házat építsenek maguknak, aminek fenntartási költségei közelítenek a nullához?

Figyelt kérdés

Úgy értem, akik azzal a céllal teszik mindennapjaikat, hogy annyi pénzt össze tudjanak gyűjteni, hogy miután elértek egy bizonyos életszínvonalat, szóba se kerülhessen az, hogy "azért kelek fel reggel 6kor, hogy legyen mit ennem, befizetni a rezsit + szórakozni menni, ha marad rá "


Egy ilyen helyhez valószínűleg, többszörös árat kell fizetni, hogy minden meglegyen, de amint megvan, megváltozik a munkához való viszonya az embernek



2015. febr. 8. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Gallyakból kunyhó az erdőben - ennek a fenntartási költségei közelítenek a nullához.

2. Egy kellemes lakhatást biztosító ház fenntartási költségei magasak. Minél több kényelmi eszköz áll a szolgálatomban, annál több dolog hibásodhat meg, annál több mindenre kell figyelni - nekem, vagy annak, akit megfizetek ezért.

3. A munkához való viszony kisgyermekkorban alakul ki. Utána már keveset változik. Ha valaki alapvetően új helyzetbe kerül (ami rendkívül ritka), akkor kicsit idomulhat a szokás, de jelentősen nem. Tehát aki kezdetben utálta a munkát, minden más helyzetben is utálni fogja. Megfordítva, aki szereti, minden helyzetben így van vele, mert tudja, hogy az hoz valódi sikerélményt, és jó érzést a siker okoz az embernek. Annak is aki gyilkol, meg annak is, aki gyógyít - vagy erőműt épít.

4. Azok érnek el sikereket, akik minden nap "azzal a céllal" kezdenek minden napot. És ha már sokjuk van, akkor is hatkor kelnek. Nem azért, mert muszáj, hanem azért, mert ettől érzik jól magukat.

5. A "jó életszínvonal" nagyon eltérő mértékű tud lenni. Egy közös mindben: elégedett a helyzetével, és kicsit annál is jobbat akar. Ami különbözik, hogy kinek mi a "jobb". Az elégedettség annyit tesz, hogy van egy igényszintünk, és azt képesek vagyunk kielégíteni, nem függünk másoktól ebben. És ekkor általában az igényszint folyamatosan szélesedik, ez a természetes állapota.

2015. febr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én legfőképp olyan dolgokra gondoltam, minthogy, nem lealacsonyodni az őskorba, hogy ne legyenek költségek, hanem használni a technológiát


napelem..esővízet is fel lehet fogni, szélerőmű, elektromos autó..stb

2015. febr. 8. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!