Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit rontottam el? Skywatcher...

Mit rontottam el? Skywatcher 150/1200 Dobson távcsővel nem jók a képeim. (Életlenek és túl kicsik) Többi lenn.

Figyelt kérdés

1. Tényleg amatőr vagyok, első "lövésekre" a Holdról készítettem pár képet.

2. 1200mm-en azért már látszani kellene a Hold krátereinek (ennél sokkal részletesebben - link lentebb), az én képeimen elmosódott krátereket látok csak, nem azt, amit a távcső ténylegesen tud(na).

3. Valamit nem jól csináltam szerintem:

[link] (remélem működik a link)

4. Csavargattam a két kis fókuszállítót, ez a legélesebb kép amit ki tud adni. Manuálison van a fényképező nem itt lehet a hiba.

5. Nikon gép van a távcsövön, T2 csatlakozóval. Rátettem. Össze van hangolva a gép a keresőtávcsővel.


6. Az eredeti szándékom az volt, hogy repülőket fogok fotózni vele. Ugyanilyen méretű és típusú távcsővel produkált kép: [link]

Az én (ugyanilyen távcsővel) készített képem: [link]

Kérlek segítsetek. Jó, kicsit lehet jobb a kép

Akkor a Barlow fókusznyújtót mindenképp meg kell vennem? Vagy ezen már az sem segít? A kétszerezővel dupla méretű lesz a kép elvileg....?

(Normális emberek 2400on ilyet készítenek: [link] ) Ez nem kétszeres nagyítás szerintem.... Valamit nem jól csináltam. Mit? Illetve mit csináltam egyáltalán jól?


Ne haragudjatok a rettenet amatőr kérdésért.

Előre is köszönöm, ha kapok választ!



2015. márc. 3. 18:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Több kérdést tettél fel:

Miért kicsi?

Az általad leírt módszerrel primer fókuszban fotóztál, vagyis a távcsöved egy 1200 mm-es teleobjektívnek felelt meg. A Hold látszó átmérője 0,5 fok, ha utánaszámolsz 1200-al az valóban ekkora lesz a képen - ott nincs hiba.


Miért életlen?

Ha valóban jól eltaláltad az élességet, egy kép akkor sem lesz tökéletesen éles, mert a légkör vibrálása ilyen nagyításon már szétszedi a képet. Ha éles képet akarsz, akkor több tíz, (sőt inkább több száz) felvételt kell készítened ugyanarról, és szoftveresen összedolgozni. Az egyik legáltalánosabb ingyenes szoftver bolygó-felvételek feldolgozására a Registax, keress rá, letölthető és megtanulható.

Egyébként pont a szükséges képek nagy száma (és a gép kímélése) miatt inkább nem fotókat szoktak készíteni, hanem videót, és az abból kivett több száz vagy több ezer framet dolgozzák össze.

Eg

2015. márc. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!