Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit ér a Barlow 2x-3x-os lencse?

Mit ér a Barlow 2x-3x-os lencse?

Figyelt kérdés

Mi a haszna?..... Úgy tudom, van egy maximális nagyítási mérete egy teleszkópnak, ha azt "nyújtom", akkor csak nagyobbnak látom a képet, de kizárt, hogy több részletet lehessen látni. Ez kb akkor annyi, mint egy fényképezőn a digitális fókuszt használnánk? Szimplán nagyít. Mennyire igaz ez?

Akkor ilyen értelemben nekem fölöslegesnek látszik: mi van ha csak szimplán képszerkesztőben vágnám ki a a képet azaz ez adná a nagyítást?



2015. márc. 7. 09:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Senki nem tud segíteni?....
2015. márc. 8. 11:23
 2/5 anonim ***** válasza:
2015. márc. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor úgy mondom, hogy csak kizárólag fotózásra, nem nézelődésre gondoltam ezzel a kérdéssel, ahol nincs semmi ilyen (elvileg) hogy "és hozzá két okulárunk, egy 25 és egy 10mm-es", akkor olyankor mi van? Erről nincs szó, így nekem a szorzók is ismeretlenek. Ismeretlent 2-3x-ozom?
2015. márc. 9. 16:01
 4/5 anonim ***** válasza:

"További előnyük, hogy bolygófotózás során könnyen megnyújthatjuk vele távcsövünk fókuszát, ráadásul egy toldóelemmel távolabb helyezve a kamerát képminőség-romlás nélkül érhetünk el még nagyobb nyújtást."

[link]


"Barlow: 1.5x, 2x, 2.5x, 3x plusz 5-8-12 cm hosszú toldatok a barlow lencsékbe, melyekkel a fókuszt tovább tudjuk nyújtani. Toldatokkal a kamera távolabb kerül a barlow lencsétől, ezáltal annak nyújtása is megnő. "

[link]


[link]

stb. :)

2015. márc. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a türelmes válaszokat!

Nem ismertem ezeket az oldalakat.

2015. márc. 14. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!