Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gamow-féle fizika?

Gamow-féle fizika?

Figyelt kérdés
Tegnap az iskolai papírgyűjtésen megtaláltam George Gamow és John N. Cleveland Fizika című könyvét. Elkezdtem olvasni, és nagyon tetszik. (nagyon szeretem a fizikát, de eddig nem volt különösebben jó fizika könyvem) A fizikatanárom azt mondta, hogy az egyik kedvenc könyve. Kicsit beleolvastam a könyv nappal foglalkozó részére, és egy már nem éppen helyesnek tudott információt olvastam. Itt szerencsém volt, mert tudtam a helyes adatot, de mi-lett volna, ha nincs ekkora szerencsém, és esetleg baromságot kürtölnék végig a világban. ez a könyv még helyes? Nem avultak-e el már bizonyos dolgok benne? Igazság szerint szerintem szinte biztosan nincs (mondjuk a dinamika nem hiszem, hogy változott volna)benne túl sok ilyen. előre is köszi!

2015. márc. 25. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit olvastál benne, amit hülyeségnek véltél?
2015. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
"A Föld életkora legalább félmilliárd év"-570.o. alulról a 3. sor). Jó, valóban, a Föld kora 4,5 milliárd év, tehát az író nem "hazudott", de 4 milliárd év nem csekély eltérés.
2015. márc. 25. 18:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát nem elavult? (Remélem)
2015. márc. 25. 18:08
 4/8 Hominida ***** válasza:
De, elavult. De csak olyan témákban, amelyekben új eredmények születhettek. Kvantumfizika, atomfizika, asztrofizika, ezekben már holtbiztos, hogy teljesen más a mai álláspont. Az energiamegmaradás tétele, a forgatónyomaték képlete, a Boyle-Mariotte-törvény, a törésmutató stb. nem változtak. Egyébként megértelek, engem például az zavar, hogy a dokucsatornákon az ismeretterjesztő filmeknek csak a legvégén tudom meg, hogy a film például tíz éve készült, és ezért volt benne olyan furcsa egy-két állítás.
2015. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tom Benko ***** válasza:
A klasszikus fizika nem elavult, nem tud elavulni. A modern fizika már inkább lehet, de mindenképpen ad egy alapot, amire lehet építkezni. Amúgy nekem is megvan, tényleg jó könyv.
2015. márc. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egyik legjobb fizikakönyv. Olvasd bátran, egyáltalán nem avult el. Sőt állítani merem, hogy a régi könyvek sokkal jobbak voltak, mint a maiak. Pl. a mai középiskolai fizikakönyvek nagyrésze csapnivaló...
2015. márc. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, amúgy a Föld keletkezésére vonatkozóan több elmélet is van. Ezért lehet olvasni más-más irodalomban eltérő adatokat. Aztán hogy kinek melyik tetszik jobban az már más kérdés.
2015. márc. 28. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
@7: Mesélj!
2015. márc. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!