Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz lehet az elméletem?

Igaz lehet az elméletem?

Figyelt kérdés
Szerintem, ha gravitációs erőnél, pont szerű testek esetén nem számítana a távolság, tehát a pontszerű testek pontosan ugyanolyan erővel vonzanák egymást bármekkora távolságra is vannak egymástól, akkor a nem pontszerű testek pl. bolygók annál kevésbé vonzanák egymás minél közelebb vannak egymáshoz. Az más kérdés, hogy léteznének-e ekkor egyáltalán bolygók.

2015. ápr. 18. 17:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
szerintem ez az elmélet annyira elvont, hogy nem lehet megmondani, hogy mi lenne, mindez csak a képzelőerődtől függ
2015. ápr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem elvont csak nem tudtam jól megfogalmazni.


Olyasmi lenne a lényege, hogy a térbeli kiterjedéssel bíró testek kevésbé vonzzák egymást mint a pontszerű testek.

2015. ápr. 18. 18:06
 3/19 anonim ***** válasza:
Hát ez elég fura lenne. Ha a pontszerű tárgyak vonzanák egymást, akkor egy nagy kiterjedésű testnek az atomjai is vonzanák egymást, nem? Szóval minden ugyanúgy lenne, mint most. Vagy ha sok pontszerű tárgy összeállna egy naggyá, akkor elvesztenék a gravitációs vonzásukat?
2015. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Egy adott tömeghez adott gravitációs erő társul. Tegyük fel van egy kilós vasgolyód és annak van x gravitációja, és ez a gravitáció ugyanannyi marad bármekkora is a térfogata. Persze egy pontban erősebben koncentrálódik ez a tömeg míg a nagyobb területen szétoszlik, de ugyanannyi marad. Az meg hogy távolsággal erősödik a gravitáció az már bullsh*t. :I Egyszerűen meg tudod érteni miért. Leginkább a mágneses erő hasonlít a gravitációra azok közül az erők közül amiket ismerünk, most ez tökéletes lesz. Fogj két ellentétes pólusú mágnest, bár sokkal erősebb a vonzásuk, de megmutatja hogy távolsággal arányosan gyengül a vonzásuk. Nincs olyan és soha nem is lesz hogy a távolság erősíti a gravitáció hatását. Ha a föld gravitációját egy pontba sűrítenéd akkor a gravitációja sem lenne egy picivel sem erősebb, szimplán mind egy pontba kerülne, és ezért éreznéd olyan erősnek. Mégis csak kellemetlen mikor milliárd tonnák gravitációját egy pontba sűríted. c:
2015. ápr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Vegyünk két pontot egy térbeli kiterjedéssel rendelkező tárgyból. Ha szerencsésen választottunk a két pont nem ugyanabba az irányba vonzza a másik tárgyat. Mind a két pont felé mutasson egy erővektor a vonzott tárgyból. A két vektor összegvektora rövidebb lesz, mintha a két pont ugyanott helyezkedne el.
2015. ápr. 18. 18:51
 6/19 anonim ***** válasza:
Tömegközéppont.
2015. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Vree ***** válasza:
Definálnád nekem a különbséget a pontszerű test és a nem pontszerű test között?
2015. ápr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A nem pont szerű legyen egy bolygó a pontszerű pedig egy cseresznyemag amely a bolygó tömegével rendelkezik. A különbséget már látod.


Egyébként ha zavar téged a pontszerű test fogalma átfogalmazhatom úgy az egészet hogy:

a nagyobb térfogatú testek kevésbé vonzzák egymást mint a kisebb térfogatú, de a nagy térfogatúval megegyező tömegű testek.

2015. ápr. 18. 19:41
 9/19 anonim ***** válasza:
Mondtam már hogy képzeld el az egészet. Figyeld. Vegyük a földet. Ha a földet addig tömörítenéd míg egy üveggolyó méretét el nem érné, azután összeroppanna a saját tömege alatt és minden tömeg egyetlen egy pontba sűrűsödne. DE! Ez a fekete lyuk képes lenne ugyanolyan stabil pályán tartani a holdat mint eddig, egy centivel sem térne le a pályájáról. Egy szóval hiába van egy testnek akár mekkora mérete ha a tömege meg van határozva. Nem vonzza egymást jobban két kicsi de mégis hatalmas tömegű dolog. Ugyanúgy vonzza egymást mint két nagy méretű de ugyanakkora tömegű test.
2015. ápr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Értem amit mondasz, de csupán az ellenkezőjét állítod mint én. Magyarázatot nem adsz hozzá.


Én a úgy magyarázom az elméletem, hogy a test minden egyes atomjának saját gravitációja van. Ezért mondjuk a test jobb oldalán levő atomok egy kicsit jobbra vonzzák a másik testet, a test bal oldalán levő atomok meg kicsit balra. A két erő pedig kioltja egymást.


Ez a magyarázatom. Ezt erősítsd vagy cáfold meg.

2015. ápr. 18. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!