Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika? Felelésre készülök....

Fizika? Felelésre készülök. És nem tudom pár kérdésre a választ.

Figyelt kérdés
Most felelek fizikából, és a tanárom előre elmondja a kérdéseket, hogy miből feleltet. Nos nekem ezeket a kérdéseket adta: Mondjam el a Pascal törvényét! Mit jelent ha víz van a hajszákcsőben? Mit jelent, ha higany van a hajszálcsőben? Mitől függ a légnyomás? Mitől és hogyan függ a szilárd testek nyomása? Milyen irányú a folyadékok nyomása? Meg még pár kérdést is, de azokra tudom a választ. Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. ápr. 19. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Micsoda szemét tanár, nem mondja meg a válaszokat! :-) Fogd kezedbe a fizika könyvet, olvasgasd! Ha ide tudsz írni, valószínűleg olvasni is tudsz. Esetleg megkérheted szüleidet, hogy vásároljanak neked magántanárt. Remélem, segítettem! :-)
2015. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1.Nem azért írtam ki a kérdést, hogy kioktassanak. Szépen megkértem, hogy ha valaki tudja akkor legyen szíves nekem leírni a válaszokat.

2.Nem mondtam, hogy szemét a tanár.

3.Tisztába vagy az anyagi helyzetünkkel, hogy nekünk lesz e pénzünk magántanárra? Most elárulom, nincs.

4.Anyáékat már kérdeztem, hogy segítsenek, de ők se nagyon értenek a fizikához.

5.Nem találom rá a pontos választ, se a könyvbe, se interneten, ezért gondoltam, hogy kiírom ide.

2015. ápr. 19. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A hajszálcsövesség biztos benne van a könyvedben. A különböző vastagságú csövekben más a folyadék szintje. Egyes esetekben minél vékonyabb a cső, annál magasabb, más esetekben éppen ellenkezőleg, annál alacsonyabb. (Ha nem hajszálcsövekről van szó, a folyadék azonos szinten áll a csövekben.)

.

A légnyomás elsősorban a tengerszint feletti magasságtól függ, de kisebb mértékben ingadozik azonos magasságon is.

.

A szilárd testek nyomás két dologtól függ, a súlyuktól, és az érintkezési felülettől. A kettő hányadosa adja ki a nyomást.

.

Folyadékokban a nyomás minden irányban egyenlő nagyságú.

2015. ápr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ.:)
2015. ápr. 19. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!