Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok az univerzumról,...

Mit gondoltok az univerzumról, az emberről? Kik vagyunk, hogyan jöttünk létre és miért?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 26. 17:25
1 2
 1/12 anonim válasza:
11%

Szerintem: Még a kezdetek kezdete előtt volt egy iszonyatosan nagy láthatatlan erő,ami létre hozta az ürés űrt. Aztán a meteorokat,csillagokat,bolygókat stb-t. Utána pedig szeretetből létre hozta a földet,ahol szeretetből megteremtette az embereket,állatokat,növényeket. Mindent megadott a Földön lévő élőlényeknek az életben maradásért. És,hogy ezt mind miért csinálta? Hát szeretetből,hogy megmutassa mennyi is van neki belőle. És ez a valamilyen óriási erő nem más mint az Isten. Lehetne akár Origónak,vagy Hatalmas Erőnek is nevezni,tökre mindegy.

Van olyan gondolat is,hogy volt még anno a nagy bumm! Meteorok,csillagok,bolygók,a Nap, Jupiter,stb. De ha jobban belegondolunk,olyan érdekes,hogy a Földtől több milliárd kilómétere sincsen olyan bolygó,ahol kedvezők az élethez való feltételek. Aztán jöttek a baktériumok,lárvák,bogarak,egerek,majd sokkal később a dinószauruszok és utána is sokkal később az emberek.

2015. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%

isten teremtet minden élő lényt.

mert tervei voltak s vannak mindenkivel.

s a hogy az előttem lévő mondja hogy megmutassa,a határtalan

szeretetét.

2015. ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ozmium42 ***** válasza:
84%

Univerzumról: akármi is volt előtte, az előtt is kellett lennie valaminek, és annak is jönnie kellett valahonnan. Mivel ez a végtelenségig folytatható, figyelembe kell venni a végtelen jellemző tulajdonságait. Isten kapásból kizárható emiatt. Egy "lény", aki végtelen ideje létezik, nem gondol egyet "végtelen idő múlva", hogy na, eddig vártam, most teremtek Univerzumot.


Szintén nem létezhet az Univerzum végtelen ideje, mert a benne található véges idejű dolgok akkor már megsemmisültek volna mind egy szálig, beállt volna a hőhalál, nem lennének csillagok, általában semmi különös, csak homogén tér.


A végtelen előzmény paradoxonát úgy tudom feloldani, ha körkörösen képzelem el, vagyis az Univerzum végállapota valahogyan visszacsatolódik a kezdetéhez, és kiváltja azt, így körkörösen ismétlődik egy ciklus, korlátlan ideig, kezdet és vég nélkül. A másik, szerintem valószínűbb lehetőség, hogy az Univerzumok fraktál-szerűen ágyazódnak egymásba. Teszem azt, hogy a fekete lyukakon belül újabb Univerzumok vannak, és ez így megy a végtelenségig, kifelé és befelé is.


Emberről: Gerinces állat. Egyes tulajdonságai egyediek, mások átfednek a többi állattal, élőlénnyel. Csak úgy, ahogy ez minden más fajra is jellemző. Vagyis még az egyediségünk sem egyedi.


Kik vagyunk? Mindenki más.

Honnan jöttünk? Mindenki máshonnan. Általánosságban genitáliákból.

Miért? Mert az Univerzum predesztinált. Aminek meg kell történnie, az megtörténik.

2015. ápr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Eltévedtem amúgy, vagy fordított napot tartunk a Vallás kategóriával?
2015. ápr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És mi van,ha a jövőben létezik a teremtőnk?
2015. ápr. 26. 18:39
 6/12 anonim ***** válasza:
8%

és akik aszt mondják hogy az ember a majomból lett.

ugye bár több ezer év is eltelt már azóta, akkor mért nem

alakult már át még egy majom sem emberé?

mert azokat is csak isten teremtette csak hasolló az emberhez.

bocs innentől kezdve mellőzöm a vallást.

csak kíváncsi vagyok,még egyszer bocs.

2015. ápr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#1: Ez, hogy "a Földtől több milliárd kilométerre" olyan jól hangzik, jó nagy szám. Azonban az univerzum méreteihez képest valójában egy jelentéktelen távolság, még a Naprendszerből sem léptél ki a 'több milliárd kilométer' meghatározással. Ha hasonlítani kéne a dolgot valamihez, és az univerzumot Föld méretűnek vesszük, akkor a több milliárd kilométer az nagyjából egy baktérium méretét jelentené. Egy hangya lábán úgy néhány ezer baktérium tudna libasorba állni egymás mellé.
2015. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ozmium42 ***** válasza:
82%
#6 Embert láttam visszafejlődni majommá.
2015. ápr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
xD:
2015. ápr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
26%

#6 Ez pontosan így van,ahogyan Te mondod. De azért ellehetne vitatkozni azon,hogy hány baktérium lehet egy hangya lábánál. :)

Üdv:#1

2015. ápr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!