Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a poláris jet?

Mi az a poláris jet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a feketelyuk É, D pólusain áramlik ki, és azthiszem elektromágneses sugárzás... De nem vagyok benne biztos ...

2015. máj. 21. 14:34
 1/8 anonim válasza:
A poláris jet az északi féltekén tipikusan a 30. illetve a 70. szélességi körök által határolt zónában fordul elő (nyáron északabbra, a téli félévben délebbre), általában a 50 mb és 250 mb-os nyomási szintek között (azaz a tropopauza közelében), a benne uralkodó áramlás nyugatias (a poláris jet a déli féltekén is megtalálható). A sarki poláris illetve a mérsékeltövi meleg levegőt elválasztó ún. polárfront mentén megnyilvánuló erőteljes hőmérsékleti különbségből nyeri erejét. A Rossby-hullámhoz (lásd Rossby-hullám) hasonlóan meanderező alakot vesz fel, azonban a mérsékelt övi ciklonok frontjaihoz kapcsolódóan gyakorta több részre bomlik. Ezekben a "jet-szakaszokban" az áramlás délnyugatias, északnyugatias irány is felvehet. A jetek helyének ismerete fontos lehet a nagytérségű feláramlások, valamint a konvekció szempontjából.
2015. máj. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké..oké..én vagyok a hibás. Feketelyukak esetén?
2015. máj. 21. 15:10
 3/8 anonim válasza:
Nem :) Ez nem a fekete lyukhoz kapcsolódik, földi áramlási folyamatokhoz.
2015. máj. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem erre gondolsz.

[link]

2015. máj. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, de a wikin feketelyuk címmel ugyan ezt poláris jetnek hívja...hogy az annyát :D tehát az mi :D
2015. máj. 21. 19:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ugyanaz akar lenni, ebben a szövegkörnyezetben.

Ez a teljesebb leírás, angolul.

[link]

2015. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó vagyok angolból, de annyira nem, hogy meg is értsem...:/
2015. máj. 21. 19:49
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Akkor inkább a magyar wikin olvasd el. :)

[link]

2015. máj. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!