Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha rajtad múlna akkor milyen...

Ha rajtad múlna akkor milyen intézkedéseket tennél a klímaváltozás ellen?

Figyelt kérdés
A kőolaj nagy üzlet, annyira hogy ki sem mondják azt hogy a klímaváltozás legfőbb okozója a kipufogógázok.
2015. máj. 25. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha rajtam múlna, megpróbálnám megmagyarázni az embereknek, hogy nem kell ezt a dolgot komolyan venni, mert egyrészt nagyon valószínű, hogy nem fog az emberiségnek komolyan ártani, másrészt az pedig egész biztos, hogy jó sokat lehet keresni a klímaváltozással való riogatással.
2015. máj. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
dehogy a kipufogógázok... kitör egy vulkán azt ott az éves CO2 SO2 kipufogógázból
2015. máj. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
amúgy meg mivel hajtsuk az autókat?
2015. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

21:11,


Áruld már el, hol van olyan jó biznisz a klímaváltozás-terjesztésben? Inkább pont, hogy abban van remek üzlet, hogy az egész egy kamu, és nem kell fejleszteni, nem kell megújuló erőforrásokat használni, a régi, szennyező gyártás sokkal olcsóbb, egyszerűbb...

2015. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én azokra gondoltam, akik erről könyveket írnak, tv-műsorokban, vagy újságokban szerepelhetnek. Én nem állítom, hogy nagy biznisz, de lehet vele pénzt keresni. Az ellentétes vélemény megfogalmazói nemigen szerpelnek a médiában, sőt nem is nagyon fogalmazódik meg ez a vélemény, hiszen annyira eltér az indoktrinált közvéleménytől, hogy felelősségteljesnek látszani akaró tudósember nem is merne ilyet nyilatkozni. Ahhoz hasonlítanám, mint ha valaki azt merné mondani, hogy inkább az alkoholt kéne tiltani, nem pedig a marihuanát. Ilyet "komoly ember" nem mond még akkor se, ha mindenki tudja, mekkora társadalmi probléma az alkoholizmus, és mennyire nem az a fű.

Vagy hogy a magyar konyha nem is olyan faxa, pláne nem is híres.

2015. máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A klímaváltozás egy valós tény. Az OK ami nem az, mint amit mondanak. Az előttem szólóaknak annyiban igaza volt, hogy a klímaváltozás nem ember által keltett. Mi, mint környezetszennyezők nagyon kis katalizátorok vagyunk az egész folyamatban. Egyáltalán nem meglepő, hogy melegszik az éghajlat, ha valaki megnéz egy hőmérsékletdiagramot a Földről, láthatja, hogy folytonos ingadozás van: hol nő a hőmérséklet, hol jégkorszak köszönt be. Az ember magában a klímaváltozásban kis tényező az ember. A fejlesztések pedig azért folynak, hogy ha elfogy az energiaforrás, legyen máshonnan energiát előállítanunk. Higgyétek el, amint vészesen fogyóban lesznek a meg nem újuló források, az olaj és földgázcégek lesznek a fő motivátorai a megújuló fejlesztéseknek, azonban egyelőre nincs hasznuk belőle, így elnyomják ezeket a próbálkozásokat.
2015. máj. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kis tényező az elmúlt 100 évben visszaengedte a légkörbe az onnan jópár millió év alatt "kivált" szénhidrogéneket.


Nem keveset, hanem brutális mértékben - eléggé jelentősen megcsapoltuk a földi kőolaj és földgáz mezőket - eddigi becslések alapján olyan 100 milliárd tonna kőolajat, és megközelítőleg 4 billió tonna földgázt termeltünk ki - aminek egy kisebb része így vagy úgy, de a légkörben kötött ki (kivéve, ami műanyag, gyógyszer, és hasonló lett, és vagy beépült valamilyen szerves anyagba, vagy szemétként visszaástuk a föld alá).


A bolygónk légkörében körülbelül (felfelé kerekítve) 3 billió tonna Co2 van. Ennek egy tetemes része emberi tevékenységből származik - olyannyira, hogy a most légkörben lévő Co2 40%-a az elmúlt száz évben került a légkörbe. És tegyük hozzá a nem kevés metán kieregetést, ami sokkal erősebb üvegházhatású gáz, mint a szén-dioxid.


Lehet homokba dugni a fejünket, hogy mi nem csináltunk semmit, de ettől függetlenül a tények, az tények.


Persze, nem fog kipusztulni a világ, régen volt ennél jóval melegebb (és hidegebb is), csak azok a változások lassan történtek. Ez a változás gyors, 100 éves távlatban nagyobb ingadozás történt, mint az elmúlt időszakok ezer éves távlataiban... És nem ott a gond, hogy kihal az élővilág. Az élővilág köszöni szépen, ezt is túl fogja élni - a probléma ott lesz, hogy mi fogunk orbitálisat szívni (ha nem kihalni). Miközben a világ népessége növekszik, és ha így változik tovább az időjárás, bizony pár milliárd ember előbb-utóbb olyan helyzetbe kerül, hogy az élőhelyén nem lehet tovább élni. Akkor pedig mondhatjuk, hogy nem csináltunk semmit, és amúgy is, ez természetes, de ennek a mondatnak az ismételgetéséből nem lehet kaját rakni az asztalra, mint ahogy nem véd a tornádók, árvizek, és éhező/szomjazó milliárdok ellen sem.

2015. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

23:03,


Ezekból pont ugyanúgy megélhetnek a tagadók is, sőt, ők még jöhetnek a mindenféle összeesküvés elméletekkel, tehát sokkal jobban megélnek belőle. Mégis inkább nekik hiszel.


Egyébként az ellentétes vélemény hangadói ugyanúgy szerepelnek a médiában, pláne az usában - nem véletlen, hogy ott a legnagyobb tagadók aránya (átlagemberek, és nem tudósok között).

2015. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bedugnám az amerikai (hamburger) tehenek fenekét, hogy ne fingjanak annyi metánt! Huszonötször erőteljesebben okoz üvegházhatást, mint a széndioxid...
2015. máj. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A klímaváltozás az a globális probléma, aminek a kezelésén az emberiség túlélése áll vagy bukik.

Sajnos nagyon komplex probléma ami a többi globális változási folyamattal (túlnépesedési válság, biodiverzitás csökkenési válság, globális szociális egyenlőtlenségi válság) szorosan összefügg következményei pedig extrém súlyosak (tömeges éhezés, háború a vízért és túlélésért, agresszió, járványok, lakhatatlanná váló területek, árvizek, természeti csapások sorozata...).


Intézkedési javaslataim:


1. Minden még meglévő természetes vagy természetközeli élőhelyet azonnal szigorú védelem alá kell helyezni, Nemzeti Parkokat kiterjeszteni, a munkát hatékonyabbá tenni. (Ez ugyanis a klímaszabályozás genetikai vésztartaléka)


2. A kiírtott erdők és lecsapolt lápok-mocsarak helyén azonnal megkezdeni az élőhely-rekonstrukciót, klímavédelmi erdőtelepítést őshonos fajokkal. (Ezzel lehet megkötni a legtöbb légköri szenet.)


3. Azonnal beszüntetni a felesleges (és egészségre is gyakran káros) élvezeti cikkek (dohány, kábítószer, kávé, tea, alkoholcélú cukornád) mezőgazdasági termelését és az így felszámolt mezőgazdasági területeken ökológiai feltételek szerinti, környezetkímélő precíziós biogazdálkodást kell kezdeni diverz kultúrákkal, agroforestry-vel.


4. Sürgősen vissza kell állítani a folyók meánderezését, kanyargósságát, széles árterület biztosításával, hogy lassítsuk az édesvizek elvesztését. A hegységekben sürgősen helyre kell állítani az erdőborítottságot, hogy fokozzuk a vízretenciót és ezzel kiegyenlített vízjárást biztosítsunk és megelőzzük az árvizeket.


5. Sürgősen megszázszoroznám az ökológiai tudományos kutatások intenzitását, sok új ökológus-kutató kiképzésével és munkába állításával, esetleg amatőr természetbúvárok főállásba helyezésével, mert rajtuk áll vagy bukik, hogy megértjük-e a létünket biztosító folyamatokat és képesek vagyunk-e alkalmazkodni.


6. Azonnal hatékony lépéseket kell tenni a népességrobbanás megállítására, hatékony születésszabályozó módszerek ingyenessé tételével, felvilágosító munkával, gyermektelenségi adókedvezménnyel és gyermekvállalási luxusadók kivetésével.


7. Meg kell próbálni csökkenteni a fosszilis energiahordozók felhasználását. Növelni a megújulók - nap, szél, víz, biomassza- arányát. Szigorú energiahatékonysági és takarékossági programok bevezetése is szükséges.


8. Gyorsan csökkenteni kell a globális társadalomban jelenleg egyre fokozódó vagyoni különbségeket (földrajzi értelemben és társadalmi rétegek-osztályok tekintetében is). A szociális esélyegyenlőség hiánya ugyanis háborúkhoz, agresszióhoz, terrorizmushoz, éhséglázadásokhoz, káoszhoz és háborúkhoz vezet különben. Ennek módja a kiemelkedő vagyonok és profitok megadóztatása globálisan egységes módon, az így nyert kormányzati bevételekből pedig iskolákat, kórházakat kell fejleszteni és kiegyenlíteni a kulturális és gazdasági esélyekhez való hozzájutást.


9. A társadalom alkalmazkodóképességének a kulcsa a képzettség, műveltség, átképezhetőség. Meg kell növelni a közoktatás hosszát és elősegíteni a felsőoktatás általánossá válását, ugyanakkor növelni a választható szakok és tárgyak sokféleségét, hiszen a diverzifikáció csökkenti a versenyt és növeli a rugalmasságot. Már a közoktatásban be kell vezetni, hogy sokféle szabadon választható tárgy legyen és radikálisan csökkenteni a kötelező tárgyak számát és órakeretét, hogy növeljük a tanulók motiváltságát és a lehetséges alternatívákat.


10. Mivel a természeti folyamatok globálisak és a gazdaság is globális, a nagy cégek multinacionálisak, így a politika területén is nagyobb globális összefogásra, együttműködésre van szükség (márcsak azért is, hogy a multicégek profitérdekeivel szemben hatékonyan lehessen képviselni a társadalom valós érdekeit). Ennek kulcsa a nemzetközi szervezetek megerősítése, az államok szuverenitása egy részének átruházása a nemzetközi szervezetekre, és előbb utóbb közös világkormány, világparlament, közös közigazgatás, közös jogrend, közös szociálpolitika megteremtése.

2015. jún. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!