Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek "való" hozzám az...

Szerintetek "való" hozzám az orvoslás, orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, kicsit hosszú lesz a sztori. Szóval kb. 2.os korom óta az volt az álmom, hogy gyermekorvos legyek. Igazából ma is nagyon érdekel az orvostudomány, bár még talán kicsit korai, hogy most gondolkozzam ezen, de nem baj. Azért szeretnék gyerekeket gyógyítani, mert amikor beteg vagyok, nagyon jó, amikor már akár másnap sokkal jobban érzem magam, és használnak az (amúgy nagyon kedves és tapasztalt) orvosom tanácsai, és a gyerekeket is nagyon szeretem. A baj csak az, hogy a kémia, hát nem köt le túlságosan, bár az osztályból én vagyok az egyetlen 5ös kémiából (elég brutálak a tanár módszerei). És a biológia tanárom nem túl jó, nagyon megutáltatta velem a bioszt, nagyon nem a mi szintünkön tanít, inkább 12.esek "nyelvén" beszél, pedig amúgy nagyon érdekelne a biosz, csak így nehezen is tanulom, mert alig értek belőle egy szót. És attól is félek, hogy rögtön kibuknék az egyetemről. Plusz infó rólam, hogy fizikából elég 0 vagyok, a matek az mondjuk megy, bár az ilyen ultraextra logikai feladatokat nem szoktam tudni megoldani. Kémiából, bioszból emelt szintű érettségi kell, vagy elég a közép? "Max." hány évig tart az egyetem? Megköszönnék minden hasznos választ, esetleg tapasztalt orvostanhallgatót. Köszönöm, hogy ha végigolvastátok :) 14/L

2015. máj. 30. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvosin nem súlyos a kémia, inkább gyógyszerészin, és a matek is ott kap nagyobb hangsúlyt, persze az emelt szintű kémia érettségihez szükség van matek tudásra, logikára (egyenletrendszerek, másodfokú egyenlet, logaritmus, egyenletrendezés) de ezek ilyen alap dolgok :) az egyetem 6 éves (12 félév), aztán még szakiránytól függően 3-7 év, mindkét tárgyból emelt szintű érettségi kötelező :)
2015. máj. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Nagyon fiatal vagy még. Még van kb 4 éved, hogy eldöntsd, hol szeretnél továbbtanulni. Az, hogy az érdeklődésed eme irány felé mennyire erős, az a középsuli alatt kiderül. Tanulj mindent, légy szorgalmas, és ha majd eljön az idő, lesz lehetőséged választani merre tovább. Szép irány az egészségügy, de ahhoz szeretni és csodálni kell,hogy könnyedén megértsd :)
2015. máj. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát már csak 2 évem van, ha úgy vesszük (6 osztályos gimibe járok), ugyanis attól függően venném fel a faktokat :D plusz az is a kérdésem lenne, hogy egy orvosnak ugye nagy a felelőssége. És ez mit jelent egy gyerekorvosnál? Mikor kerül egy gyerekorvos börtönbe/bíróság elé?
2015. máj. 30. 22:47
 4/12 anonim ***** válasza:

foglalkozáskörben elkövetett gondatlanság miatt pl

nehéz összehozni azért, mert az osztályokon sosem egy orvos dönt csupán

2015. máj. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Ha tényleg érdekel az orvosi, és nagyon erős az elhatározásod, akkor tudatosan készülnöd kell az egyetemre. Szerencsére bőven van még erre időd. Legjobb, ha biológia mellett már most úgy készülsz, vagy fizikából vagy kémiából emelt szintű érettségit csinálsz. Én annak idején kémiából felvételiztem az orvosira (annak idején nem érettségivel, hanem külön felvételivel kellett egyetemre menni) Válaszd ki minél hamarabb, hogy melyiket akarod csinálni, és arra a két tárgyra feküdj rá.

Ha a tanárt utálod, az ciki, de próbáld meg fenntartani a saját motivációdat, hogy érdekes dolgokat nézel, olvasol biológiából és/vagy kémiából, fizikából. Az internet tele van ilyennel, esetleg valami tudományos ismeretterjesztő újságot is olvashatsz, ami a korosztályodnak szól. Én annak idején rengeteg ilyent olvastam pluszban, úgyhogy nagyo könnyen tudtam tanulni az iskolai tantárgyakat, mert sok plusz tudást összeszedtem máshonnan.

sok sikert és kitartást, szükséged lesz rá!

2015. máj. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Ja, és tanulj még ezenfelül szorgalmasan angolul. (ne másmilyen nyelven, vagy, ha tanulsz is más nyelven, akkor is az angol legyen a fontosabb)

egyrészt kell a nyelvvizsga, másrészt, MINDEN modern dolog angulul található meg az orvostudományról. Ha nem tudsz nagyon jól angolul, esélyed sem lesz, hogy jó orvos legyen belőled.


előző voltam.

2015. máj. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
manapság már mindenki tud angolul, és ez azt jelenti, hogy nem nagy előny ha van, de borzalmas nagy hátrány ha nincs
2015. máj. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az angol a kedvenc tárgyam (meg a francia:) ),már készülök a középfokúra szóval azzal nincs gond. Köszönöm a hasznos válaszokat, esetleg tudnátok ajánlani ilyen honlapokat, újságokat? Mégegyszer köszönöm :)
2015. máj. 31. 11:39
 9/12 anonim ***** válasza:

angolul:

iflscience.com

scienceroll.com

themedicalfuturist.com

magyarul:

mediq.blog.hu

szertar.blog.hu

ng.hu


Én annak idején (mondjuk már orvostanhallgató voltam) nagyon szerettem a Vészhelyzet c. sorozatot, szerintem te túl fiatal vagy hozzá, hogy lássad, de torrentről le lehet tölteni angolul, és nézheted felirattal (először magyarul és utána, ha már sokat értesz, akkor angolul.) Én így tanultam a legtöbbet angolból. Bár lehet, hogy először valami könnyedebb sorozattal kellene kezdened :) sok sikert.

2015. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) még egy kérdésem lenne, ne haragudjatok. Inkább humán vagy reál? Mert én magolni jobban tudok, mármint nem ez a bemagolom a semmibe, azért értem, de ez sokkal jobban megy mint mondjuk a fizika
2015. máj. 31. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!