Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az AIDS-et például a strandon...

Az AIDS-et például a strandon is el lehet kapni? Ha valaki beleélvez a vízbe pl?

Figyelt kérdés
Ne kövezzetek meg a kérdésért, köszi!
2015. jún. 9. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem kovezunk meg, de lathatoan fogalmad sincs rola... Nem, nem kaphatod igy el, hacsak valaki kozvetlenul egy verzo sebedbe nem elvez (ami lassuk be, eleg valoszinutlen).
2015. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

A Wikipédiából idézek:


A HIV-fertőzés vér, ondó, előváladék, hüvelyváladék és anyatej útján terjed; elsősorban óvszer nélküli közösülés és közös tűvel folytatott injekciós kábítószer használat révén. Másodsorban fertőzött vérkészítményből, illetve szülés vagy szoptatás során, de egy nyílt seb minden helyzetben veszélyes lehet. A fertőzést 8 hét elteltével lehet kimutatni. A fertőzés utáni nyolc héten belül végzett teszt (szűrés) ritka esetben ál-negatív eredményt adhat: a vírus hatására termelődő ellenanyagot még nem tudják kimutatni, azonban a vizsgált személy fertőzött és fertőző. Ebben az időszakban vehető észre az immunsejtek számának megnövekedése. Elméletileg a vírus sejtekbe való beágyazódása előtt elpusztítható, erre azonban az időkorlát (körülbelül 72 óra) valamint a folyamatos mutációk miatt kicsi az esély. A jelenlegi gyógyszerkombinációkkal – fegyelmezett szedés mellett – számottevően meg lehet hosszabbítani a fertőzöttek életét.

2015. jún. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

De azért mondok egy lehetséges esetet.


Ha pl. valami éles dolog elvágja a talpad, és utána a sebes lábaddal belelépsz egy vércseppbe, amiben megtalálható az életképes vírus, akkor elkapod.

2015. jún. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Aki lepontozott 45%-ra az miért tette? Nem kötekedésből mondom, hanem mert szeretnék tanulni a hibámból, hogy később a hasonló kérdésekre 100%-osan helyes válaszokat tudjak adni. tehát mi az, amit kihagytam, vagy amit rosszul mondtam? Persze tudom, hogy elég kevés az esély arra, hogy egy AIDS-es kicsöpögő vérébe valaki beletaposson. nem is azt mondtam, hogy ez egy megtörtént dolog, csupán azt mondtam, hogy ha ez megtörténne, akkor az illető elkapná. De szóljatok ha valamit rosszul mondtam, szeretnék tanulni a hibáimból.
2015. jún. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Utolsó: nem tudom ki pontozott le, én hasznosnak találtam a válaszod, eszerint nyomtam a zöldet is.

2015. jún. 9. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
én is zöldet nyomtam, annyit hozzátennék, hogy nem elkapod, csak elkapHATod. Attól hogy valaki beleélvez a jakuzziba melletted, attól nem kapHATod el.
2015. jún. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Újabban idejárnak közönséges mocsári trollok. Előszeretettel pirospacsizzák a helyes válaszokat.
2015. jún. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!