Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az igaz hogy még sosem figyelt...

Az igaz hogy még sosem figyeltek meg fekete lyuka (ka) t és ha igen akkor miért feltételezik hogy léteznek?

Figyelt kérdés

2015. jún. 26. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

kicsit tévesen fogalmaztál szerintem, de azt hiszem, értem, mit akarsz kérdezni.

a környezetére gyakorolt hatása, a "közelében"lévő égitestekre gyakorolt gravitációs hatása, a körülötte örvénylö, még el nem nyelt anyag mérhető sugárzása.


attól, hogy nem láttam, hogy valaki végigsétált a homokban, de látom a lábnyomát, biztos lehetek benne, hogy volt ott valaki. pedig nem láttam..

2015. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2015. jún. 26. 10:51
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként már megfigyeltek, de a létezés feltételezéséhez ez nem volna szükséges.


Ahhoz hogy feltételezzük a fekete lyukakat, mindössze tudnunk kell a gravitációról, szökési sebességről, a tér görbületeiről.

Ezekből az egyenletekből kiszámolható várhatóan mit tapasztalunk ha X tömegű objektum létezik.

Ezen számításokat a valós mérések persze korrigálhatják (akár cáfolhatják is az egészet), de a feltételezés már megalapozott lesz.


Mint kiderült, a fekete lyukak esetében a várt jelenségek tapasztalhatóak, így kimondhatjuk hogy megfigyeltük őket a valóságban is.

2015. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Éppen most mérték meg egy 12 milliárd Napnyi fekete lyuk tömegét.

[link]

2015. jún. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. jún. 26. 11:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vizuálisan nem lehet közvetlenül megfigyelni, mivel a fény nem szökik el, ha eléri az eseményhorizontot. A mögötte levő csillagok fényének torzulásából, illetve a befogó korong fényéből lehet sejteni vizuális észleléssel, hogy ott valami nagy tömegű test van láthatatlanul. Abban a szerencsés esetben, ha egy fekete lyuk valamelyik pólusa az érzékelőink felé esik, lehetővé válik az anyag összeroskadásakor a pólusokon távozó gamma, és röntgensugárzás mérése is.
2015. jún. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 nontau ***** válasza:
30%

Előző hozzászólásra reagálva fontos tudni a fekete lyuk azért az mert semmi nem tudja elhagyni tömegét!, tehát se gamma sugárzás, sem fény, semmi!!, ezért fekete lyuk. Anti anyag, elfajzott anyag, másik dimenzióban lévő anyag, stb.

Az általunk ismert fizika összes törvénye érvényét veszti, csak tömege van és forgási sebessége, a fekete lyuk szőrtelen. Véleményem szerint a Hawking sugárzás, ill. Penrose sugárzás amit mérnek, az eseményhorizontnál generálódhat mert mint említettem a fekete lyuk esemény horizontja mögé belátni nem tudunk. Egy lyuk az Univerzumban ami mindent elnyel ami a közelébe kerül.

2015. jún. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tom Benko ***** válasza:
Ezt nézd! [link]
2015. jún. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na, pont ezt a videót akartam én is linkelni. :)

https://www.youtube.com/watch?v=UM4o9xft1Lw


A Tejútrendszer közepén lévő fekete lyuk helyzetét és tömegét ez alapján meg lehet határozni, de látni nem látjuk közvetlenül. Az eseményhorizontjának átmérője kb. tízszerese a Nap átmérőjének, ami ilyen távolságból egy túlságosan kis méretű fekete pont.


( [link] )

2015. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2015. jún. 27. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!