Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet villámlás hang...

Hogyan lehet villámlás hang nélkül?

Figyelt kérdés
Először azt hittem rosszul láttam de már legalább 10-20 ilyen elég közelinek tűnő villámlás volt és semmi hangja se csattanás se dörgés utánna. Azt tudom hogy a fény gyorsabb mint a hang de az nem azt jelenti hogy a hangnak sose kell jönnie mert itt nem jött. Ráadásul annyira közelinek tűnt hogy egy szempillantásra bevilágította a szobát.

2015. júl. 5. 02:59
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

Velem is ugyan ez történt. Egy másik hasonló poszt alá is leírtam már, de szeretnék válaszokat kapni, szóval mindkét helyre leírom.

Nállam is pont ez volt, elég közel hozzám villámlott sorozatosan hang nélkül.

Semmi hangja nem volt ezért először mikor az ablakomon át megláttam, hogy valami felvillan, egyből arra gondoltam, hogy csak a szomszédok. Aztán mikor már sokadjára is megtörtént a kinti lámpákra fogtam. De kíváncsi lettem és kinéztem az ablakomon, hogy mi ez már. Aztán láttam hogy villámlik. Nem értettem, mert csak egy helyen hang nélkül, és mindig megismétlődött. Ráadásul nem is esett az eső. Kb. 4 percig bámultam. Utána rákerestem, hogy ez megis mi volt, de csak ezeket találtam.

2021. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Wadmalac ***** válasza:

"elég közel hozzám villámlott "

Azt a "közelt" hogyan mérted fel?

2021. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Tudom az emberi faj elég lenyűgöző ilyen téren. Ha nem veszítetted el az egyik szemed akkor be tudod mérni körübelül valaminek az elhelyezkedését. Főleg ha kb a szomszéd telkébe csap bele XD
2021. júl. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Wadmalac ***** válasza:
Nem nagyon látok itt olyat írva, hogy a szomszéd telkébe (vagy hasonlóan közeli távolságra) becsapó villámnak nem volt hangja, sőt semmi konkrétumot. A "közel" anélkül állati szubjektív és lehet téves is.
2021. júl. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
látod csak el kell hinni amit leírok egyszer, mert nem szeretem ismételgetni magam. a közel az ténylegesen azt takarja amit jelent. amúgy nem értem azt a mondatod, hogy téves lenne xd tehát hogy te majd megmondod, hogy mi a közel? durva vagy. XD
2021. júl. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Wadmalac ***** válasza:

"hogy te majd megmondod, hogy mi a közel?"


Én nem, de te sem, hogy a frászkarika álljon már beléd.


" a közel az ténylegesen azt takarja amit jelent."


A közel lóxart sem mond arról, valójában milyen távol van valami.


A szobám másik sarkához képest az van közel, ami karnyújtásra van, Kínához képest meg a szomszéd falu is közel van.


Legalább saccperkábé métert írtál volna.

És még én vagyok a hülye.

2021. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
senki nem mondta hogy hülye vagy. amúgy mostmár megnyugodhatsz. elmondtam hogy kb. mennyire "közel". nem kell tovább rágódnod.
2021. júl. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Wadmalac ***** válasza:
Te kritizáltad, hogy meg mertem kérdezni, milyen távol volt.
2021. júl. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
nem azt kérdezted hogy milyen közel volt, hanem hogy hogyan mértem fel azt hogy közel van. ha azt kérdezted volna milyen közel van nem lett volna vita, mert csak egyszerűen leírtam volna hogy kb hova csapott be a villám
2021. júl. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Wadmalac ***** válasza:

"nem azt kérdezted hogy milyen közel volt, hanem hogy hogyan mértem fel azt hogy közel van"


És neked erre az a megoldásod, hogy elkezdesz fortyogni, hogy te fel tudod mérni a távolságot, ahelyett, hogy annyit írtál volna, hogy láttad, hova ütött be és tudod az milyen messze van (és még esetleg le is írod).


Hagyjuk.

2021. júl. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!