Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Celestron AstroMaster 90EQ...

Celestron AstroMaster 90EQ vagy inkább a SkyWatcher 90/900 - EQ2?

Figyelt kérdés
Ez lenne az első nekem és pár óra internetezés után ezen a kettőn akadt meg a szemem. a SkyWatcher a leírás és a vélemények alapján egész jónak tűnik. a Celestronról nem nagyon láttam véleményeket a neten ,de a leírás alapján ez is egész jó (és most pont akciós, így lehet,hogy jobban megérné mert amúgy egy kicsit drágább ,de kb. azonos árban vannak)

2015. júl. 6. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudományos szempontból érdekel a dolog?
2015. júl. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, melyik lenne a jobb választás?
2015. júl. 6. 10:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Vedd az SkyWatchert. Nagyon jó! Nekem az van 4 éve. Az eq2 még jó alá, de idővel ha van pénzed cseréld egy eq3 ra. Sokkal stabilabb egy ekkora tubus alá. Amúgy éles, kontrasztos képet ad. 180x az a nagyítás ami mellett még jó a leképezés, igaz ott már szinez egy kicsit. Igénytelen, em igényel különösebb gondozást. Holdra, bolygóra, kettősökre kiváló! Mélyegezni kis nagyításon, 25mm okksival amit adnak hozzá jól lehet. Amúgy nappali megfigyelésre is jó. Alap kiszerelésben viszont tükörképet fogsz látni a tartozékokkal. Am csillagászatnál mindegy, nappal megszokható.
2015. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!