Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz amit Stephen Hawkingról...

Igaz amit Stephen Hawkingról állítanak? Én nem nagyon hiszek a 444.hu-nak, de lehet, hogy van ami igaz ebből? (link)

Figyelt kérdés
[link]

2015. júl. 17. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

"Amíg a halál utáni életet teljesen elveti, és egyértelműen kijelentette, hogy nincs Isten, addig a fejlett földönkívüli űrutazó civilizációkban szilárdan hisz."


Ebben semmi butaság, illetve rossz nincs. Ebből a mondatból látszik, hogy valamiért (talán hogy érdekesebb legyen a cikk) rossz színben tüntessék fel a híres fizikust. Mert miért lenne baj, ha élőlények létezésében hisz, de egy természetfölötti világban/Istenben nem?


Egyébként aki jártas a témában, az eddig is tudta, hogy nem ő a legokosabb ember. Hogyan is lehetne? Mi az okos/legokosabb definíciója? Talán úgy lehetett volna mondani, hogy nem ő a legsikeresebb fizikus / nem a legnagyobb intelligenciával rendelkező ember.

Ezeket pedig eddig is tudtuk.


Ahogy a cikkben is látni, mindig kell egy tudós, aki közszereplő. Ezzel nincs semmi baj. De most azért támadják őt? Nem értem.


Rajta kívül elég kevesen lehettek volna erre a pozícióra a jelöltek, legalábbis szerintem.

Miért? Mert 30 millió példányszámban eladott könyvet írt meg a fizikáról LAIKUSOKNAK, nagy egyszerűen és érthetően. No meg azért nem mindennapi látvány egy teljesen lebénult test (ez kicsit morbid, de ez is közrejátszik).

2015. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shai-Hulud ***** válasza:
79%

A cikk eléggé részrehajló, és helyenként konkrétan nem igaz, amit írnak.

Néhány példa:


"Több mint negyven évig ragaszkodott az egyik fő tételéhez, ami szerint egy fekete lyukból semmi sem szabadulhat ki, sem az anyag, sem a fény. A tudósok évtizedek óta állították, hogy ez így nem igaz, és tavaly végre Hawking is beismerte, hogy tévedett."


Ez annyira nem igaz, hogy a Hawking sugárzást a FELFEDEZŐJÉRŐL, azaz róla nevezték el. Éppen ő volt az, aki feltételezte, hogy a virtuális részecskék lehetővé teszik, hogy a fekete lyukból sugárzás távozzék.


"négy híres nyilvános fogadása is volt más tudósokkal, amiből hármat elveszített (az elsőt mondjuk direkt), az utolsóban pedig nem egyértelmű, hogy ki nyert."


Így van, de a szöveg azért erősen csúsztat. Fogadásain Hawking általában a saját hipotézisei ELLEN szokott fogadni, így ha elveszíti a fogadást, akkor bebizonyosodik, hogy igaza volt. Volt olyan is, amit elveszített, mert egy tudósnál (igen, BÁRMELYIK tudósnál) gykran előfordul, hogy téved. Hawking egyébként nem szokta letagadni a tévedéseit. Megteheti, éppen elég "elvesztett" fogadása van hozzá. :-)


"Nem véletlenül nem szerepelt a Business Insider (egyébként nem igazán komolyan vehető, de Hawking tudományos szerepéről valamennyire árulkodó) listáján sem, amiben a valaha élt 40 legokosabb embert gyűjtötték össze."


Nem komolyan vehető listákon nem szerepelni - ebből csak nem komolyan vehető következtetést lehet levonni. Szerintem.


"Hawking a betegségét nem viselte olyan elegánsan, mint azt hinni lehetett: kizárólag a feleségének engedte, hogy ápolja, fürdesse, etesse, és eleinte a tolószéket is visszautasította, arra kényszerítve a feleségét, hogy folyton ő cipelje, miközben a nő a másik kezével a kisgyereküket vezette. "


Igen, egy zseninek is lehetnek hibái... Sőt, betegségei is. Kíváncsi vagyok, a cikk írója vajon hogyan viselné ugyanezt a betegséget?


"Ha valóban Hawking a világ legokosabb embere, akkor tényleg nagy bajban vagyunk."


Azért az iszonyú nagy szerencsénk, hogy a cikk írójánál garantáltan okosabb...

2015. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

"egy fekete lyukból semmi sem szabadulhat ki"

Amiben igaza is van, mert a Hawking-sugárzás a lyukon KÍVÜLRŐL jön.

2015. júl. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Shai-Hulud ***** válasza:
76%

Igen, szigorúan véve a Hawking sugárzás valóban az eseményhorizonto kívülről jön. :-)


Kíváncsi vagyok, a cikk írója mit szólna a következő cikkhez, egyáltalán felfogná-e, amit Hawking mond függetlenül attól, hogy a feltevése igaznak vagy hamisnak bizonyul-e a későbbiekben):

[link]


Annak pedig, hogy Hawking hajlandó és főleg KÉPES úgy leírni ezeket a jelenségeket, hogy még én is megértsem, én kifejezetten örülök, és egyáltalán nem annak a bizonyítékát látom ebben, hogy Hawking ne lenne nagy koponya. Sőt!

2015. júl. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Egy szó : bulvár.

A 444 egyébként különösen nem híres róla, hogy objektívan szemlélne bármit is.

2015. júl. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Ez a cikk egészen konkrétan szardobálás.

G.

2015. júl. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!