Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent az orvosok pecsétjé...

Mit jelent az orvosok pecsétjén a kígyó? És miért pont kígyó, az nem rosszat jelent?

Figyelt kérdés
2 hétig voltam gyakorlaton egy kórházban és senki nem tudta megmondani h miért pont kígyó van a pecséten? Nagyon képzett orvosokkal voltam és még őket is megfogta a kérdés xD Azt mondták h még soha nem gondolkoztak el rajta

2015. júl. 18. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos és kígyó szavakat beütve a googlebe, csak rá kellett kattintanom az első találatra:

[link]

2015. júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Alulképzett orvosokat kérdeztél meg : [link]


szent állata a kígyó volt

2015. júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Első évben van orvostörténelem az egyetemen. Akkor megtanulták ők is.
2015. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én azt a verziót tanultam, ahol a kígyó nem kígyó, hanem egy féreg és csak később lett kígyó, mivel az mégis "gusztább".

[link]


"Néhány tudós feltételezése szerint a szimbólum valaha egy rúd köré tekeredő fonalférget ábrázolt. A fonalféreg (Dracunculus medinensis) típusú élősködők mindennaposak voltak az antik időkben, és eltávolításuk egyik módja, hogy a féreg bőr alól kibukkanó részét kis botra helyezik, majd lassan rátekerve kihúzták. Az orvosok lehet, hogy a gyógyítási módszer ismertetésére készítették a pálcára tekert féreg ábrát."

2015. júl. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!