Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka ennek? Van valamilye...

Mi az oka ennek? Van valamilyen fizikai törvény, amit nem ismerek?

Figyelt kérdés

Nem először futok bele, hogy nappal megy a légkondi, X C° fokra lehűti a lakást (belső termosztát kijelzi).

A külső hőmérő szerint kin X-3 fok van. Kinyitom az ablakokat és erre melegebb lesz a lakásban, mint volt.

Miért?


2015. júl. 20. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Több oka lehet. Én arra tippelek, hogy a termosztát olyan falon van, amit kívül süt a Nap, ezért magasabb hőmérsékletet mér bentre, tehát valójában hűvösebb a benti levegő, mint X Celsius.
2015. júl. 21. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, belső falon van. A fal túloldalán egy másik belső helyiség van.

Direkt napsütés sem éri a belső termosztátot, hőtermelő készülék sincs a közelben (vagyis alatta másfél méterrel van egy router, de az kétlem, hogy bármit befolyásolna).


De most is így jártam. Éjfélkor kinyitottam az ablakokat, akkor volt bent 24.5 fok. Kint 22. Mire hajnalban becsuktam, már 19 fok volt kint, bent 24.4.


Most kivételesen nem melegedett, de az egy tized fokos csökkenésnél többre számítottam volna. :(

2015. júl. 21. 05:22
 3/6 2xSü ***** válasza:

Az első, amire gyanakodnék, hogy nincsenek jól kalibrálva a hőmérők, vagy valami befolyásolja a helyes mérésüket. Tegyük fel, hogy a kinti hőmérő valamilyen oknál fogva 2°C-al kevesebbet mutat a ténylegesnél, a benti meg 2°C-al többet. Ekkor ha kinti hőmérő 21°C-ot mutat, akkor valójában 23°C van kint. Ha a benti hőmérő 23°-ot mutat, akkor valójában 21°C van. A hőmérőid alapján 1°C-al hidegebb van kint, pedig valójában 1°C-al melegebb, így kinyitva az ablakot valójában melegszik a szoba.


Ezt méred:

Ablakkinyitás előtt bent 23°C, kint 21°C.

Ablakkinyitás után bent 25°C, kint 21°C.


Ami valójában történik:

Ablakkinyitás előtt bent 21°C, kint 23°C.

Ablakkinyitás után bent 23°C, kint 23°C.


~ ~ ~


Ami még elképzelhető, hogy valójában nem ok-okozati összefüggés van a két dolog között. Vannak számos befolyásoló tényezők. Pl. ha az alattad lakó kikapcsolja a légkondit, akkor lehet, hogy melegedni fog a szoba, mert mondjuk az oldalfalak által tárolt, és éjszaka leadott hőt már nincs, ami elvezesse.

2015. júl. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább az utóbbiról van szó: a környező falak, födémek nagyon melegek, erősen fűtenek.

És gondolom, hogy nyitott ablaknál sincs huzat, a levegő alig cserélődik.

2015. júl. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A hőmérők jól kalibráltak, infrás hőmérő pisztollyal ellenőriztem mindkettőt.


Abban lehet valami, hogy falak melegsége és a huzat hiánya okozza. Négyzet alakú sorházban (tehát zárt a belső udvar, körbeöleli az épület) élünk, a levegő valóban nem mozog, hacsak nincs szél.

2015. júl. 21. 18:53
 6/6 anonim válasza:
A páratartalom is bele játszhat mert ugye a legkondi kiveszi a levegőből a vizet és így is hűvösebbnek érzed mintha párás lenne
2018. szept. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!