Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen evolúciós úton fejlődöt...

Milyen evolúciós úton fejlődött ki a DNS információja alapján történő fehérjeszintézis rendszere?

Figyelt kérdés
Mondjátok, hogy utolsó kreacionista vagyok, de én erre nem látok magyarázatot. De ha valaki ismer olyan oldalt/könyvet/bármit, ahol erre racionális, tudományos magyarázatot és egy elképzelhető modellt adnak, akkor nagyon megköszönném a tippeket/linkeket!

2015. júl. 23. 12:47
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/631 anonim ***** válasza:
0%
A Föld attól nem lesz 6000 évnél időseb, hogy a geológia és a paleontológia azt állítja, hivatkozva a C-14-es kormeghatározási módszerre. Mert mi kitaláltuk, hogy annak az izotópnak kb. 5700 év (bocsi, most pontosan nem jut eszembe) a felezési ideje. Ki élt 5700 évig, hogy megfigyelje? Ja, hogy kiszámítottuk, az általunk létrehozott matematikai módszerekkel? Ettől mindjárt hitelesebb lesz. A 9.-es kémia és földrajzórákat végigröhögtem konkrétan, mikor ilyesmiről volt szó. Persze mindent megtanultam, ugyanakkor fájt a szívem, hogy a mai társadalom ennyire romlott, hogy hátat fordítottunk a Teremtőnknek, aki világosan közölte velünk, hogy 6 napos volt a teremtés. Nem 6 korszak, nem 4,6 milliárd év, nem voltak földtörténeti időszakok, csak az elmúlt 6 ezer év. A kreacionizmus egyetlen hibája, hogy a tudományos rendszerekbe próbálja beilleszteni a teremtést úgy, hogy bizonyos kutatásokat elfogad, másokat figyelmen kívül hagy. Nem jó módszer! A tudomány nem létezik (azaz a természettudomány nem), csak az emberek elméjében. Lehet, hogy az anyagi világ is csak egy illúzió, és egyedül Isten szellemvilága létezik. Szóval ahelyett, hogy így próbálnak bizonygatni, inkább hirdessék Isten igéjét.
2015. aug. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/631 anonim ***** válasza:
0%
Sir Butcher! Ne aggódj, én nem így nézem a világot. Befogadok mindent, amit a materialista világkép nyújtani tud, de attól még nem fogom elhinni. Sőt, ami azt illeti , a természettudományok szerelmese is vagyok. Ahogy említettem, ebből akarok megélni is. Ahogy a görög mitológiát is nagyon szeretem. Hiszen mindenki szereti a meséket. A zseniális és határtalan fantáziával megáldott emberi elme szüleményeit.
2015. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/631 anonim ***** válasza:
0%
Ami persze Istenéhez mérten korlátolt, ahogy említettem korábban.
2015. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/631 Cerevisiae ***** válasza:
100%

Kedves #99-es


"Kifigyelték, hogy a kérdezőnek nem szakterülete a biológia"


Nem érti azt a mondatot pl. hogy de!, igenis vannak átmeneti formák?


Nem érti azt, hogy, de igenis kialakul EÖ? Ő hozta ezt fel, nem mi.


Nem érti azt, hogy az evolúció tudománya nem azt állítja, hogy a csökevényes szerv az feltétlenül totál csökevényes, hanem csak szorul vissza az eredeti funkciója, és a szervnek emellett lehetnek létező melléktulajdonságai is?


Nem érti a "bicikli" szót? Olvastad az egész elejét? Hulla egyszerű példákon keresztül próbáltuk... Ő aztán elkezdett polimerkedni... mégis mi a búbánatos fenét vársz el tőlünk, ha valaki elkezd szakkérdésekbe belemászni???


Elkezd valaki hadakozni a villanyszerelésről (bizonyítandó hogy az egész villanyszerelést ostobaságnak tartja), úgy hogy egyes szakszavait se érti, és utána meg vagy lepődve, hogy a villanyszerelő kénytelen számodra értehetetlen dolgokról beszélni?


Mellesleg itt a lehetőség előtted. A kedves kérdező erre az egyszerű kérdésre se tudott válaszolni hetek óta:

„Magyarázd már meg, hogy ha a legegyszerűbb evolúciós trükkök is meghaladják az egyetlen bizonyíthatóan létező építő elme építőtudását, akkor mire alapítod azt, hogy neked az evolúció nem elég a ma látható bonyolultság kialakítására?


Miért nem tudsz erre a roppant egyszerű kérdésre válaszolni? Mire fel állítod azt, hogy lehetetlen ez vagy az az evolúció számára, amikor se az ID, se Te, se senki más még jelenleg sem képes utolérni az evolúció építőteljesítményének még az alapfokát se???”


Nem érthető ez a kérdés se?


Vagy ez se?:

Milyen gyakorlati eredményei vannak az ID-nek, amit a valóságban tudunk kamatoztatni legalább egy hangya"körömnyit"???


Ott van a #84-es megjegyzésem:

Hulla egyszerűen érthető, egy deka szakszó sincs benne. Lehet rá válaszolni, barátom. Csak logika kell hozzá, semmi más.

2015. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/631 anonim ***** válasza:
0%
Cerevisiae! Ez az érvelési módszer hajaz az ID-re. Ők csinálják azt, hogy kiragadnak bizonyos részleteket, szelektálnak a sok tudományos anyagból, és ezekkel támasztják alá mondandójukat. Te is kiragadtál olyan mondatokat, ahol éppen nem tudományos szakszavakkal érveltél, és ebből az jön le, hogy meg sem próbáltad a kérdezőt összezavarni, csak pusztán logikusan próbáltad alátámasztani az igazadat. Mi bajotok van nektek az ID-vel voltaképpen?
2015. aug. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/631 Cerevisiae ***** válasza:
100%

"és ebből az jön le, hogy meg sem próbáltad a kérdezőt összezavarni,"


Igazad van. Beismerem. Össze akartam zavarni a tényekkel. Nem gondoltam volna, hogy ez a szándékom, de most lebuktattál magam előtt is...


Ettől függetlenül, szerintem azok a kérdések önmagukban is minden további nélkül megválaszolhatóak. Ha ennyire zavaró a kontextus, akkor javaslom a kedves válaszolónak, hogy másolja ki word-be, nyomtassa ki, vonuljon el minél messzebb a zavaró tényektől, majd így fogalmazza meg a válaszokat.

2015. aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/631 Cerevisiae ***** válasza:
100%

"Mi bajotok van nektek az ID-vel voltaképpen?"


És nekik mi bajuk van az evolúcióval?

2015. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/631 Cerevisiae ***** válasza:
100%

#101:

"A Föld attól nem lesz 6000 évnél időseb, hogy a geológia és a paleontológia azt állítja, hivatkozva a C-14-es kormeghatározási módszerre."


A C-14-essel azt állapíthatjuk meg max. (nagyon szerencsés esetben) hogy a Föld 50000-60000 éves, már ha elfelejtkezünk arról direkt, hogy ennél a módszernél körülbelül tíz felezési idő, tehát maximum 60 ezer év az az idő, mely elteltével még mérhető mennyiségű 14C marad egy leletben, vagyis ha gyanakszunk arra, hogy a vizsgált dolog még ennél is idősebb, akkor más korolási módszerhez kell folyamodnunk.


Tényleg sokat nevetgélhettél az órákon, de gondolom az év végén a bizin a szüleid aligha... :)


Jaj! Kedvs #99-es! Megint elkövettem azt a hibát, hogy szakszavakat használtam olyan valakivel szemben, aki nem ért a „villanyszereléshez”, de azért magabiztosan állítja arról, hogy az hülyeség… Elnézést! Elnézést! Akkor érthetőbben vissza a #101-es megjegyzést tevőhöz…


Persze ha neked nem kell 6000 évnél több… légy vele boldog.


„csak az elmúlt 6 ezer év.”


Azért elárulnád nekem, hogy ezt ki állítja? Mert ugye ember nem lehetett, nem láthatta. És te kijelentetted, hogy a 6000 évnél többről szóló megállapítások azért butaságok, hiszen azt senki se láthatta. Sajnos ez a te verziódra ugyanúgy igaz. Említed, hogy azért sem fogadható el a 6000 évesnél idősebb Föld szemlélete, mert azt csak emberek számolták ki.


A te 6000 évedet nem ember számolta ki?


Én úgy tudom, hogy igen. Eszerint a te állításod ugyanolyan hiteltelen, mint a 6000 évesnél idősebb Föld-ben hívőké. Kissé zavarba jöttem. Megmagyaráznád, hogy te miért vagy hitelesebb?

2015. aug. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/631 anonim ***** válasza:
0%
Cerevisiae! Először is szögezzük le, hogy nem tudományos igénnyel írtam most a C-14-ről. Teljesen tisztában vagyok az elvével, meg is tanultam mindent róla, amit kellett. Nem is azért hoztam elő, mert csak azzal bizonyítják, hogy a Föld idősebb 6000 évnél, tudom, hogy más radioaktív izotópok is vannak, mint a kálium, melynek felezési ideje milliárdos nagyságrendű, stb. Beszélhettem volna a csillagokról is, hogy a fényüknek több millió évbe is tarthat idáig elérni, meg ilyenek. De nem ez a lényeg, hanem hogy minden tudományt mi hoztunk létre, általunk logikusnak vélt következtetéseket vontunk le általunk elvégzett vizsgálatokkal, a saját rendszereinkben. Ezzel szemben a 6000 évet az emberek számolták ki ugyan, de a Biblia alapján, mely Isten igéje, Ő jegyeztetett le mindent a prófétákkal. Ez a dokumentum az egyetlen, amely nem emberi, hanem isteni munka.
2015. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/631 anonim ***** válasza:
0%
Tudom azt is, hogy az isteni ihletettséget sokan mesének tartják. Persze, maga a Biblia is egy mesekönyv. De az apostolok figyelmeztettek, hogy lesz olyan idő, mikor kétségbe fogják vonni Isten létét. Ez a 20-21. században beteljesült.
2015. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!