Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen evolúciós úton fejlődöt...

Milyen evolúciós úton fejlődött ki a DNS információja alapján történő fehérjeszintézis rendszere?

Figyelt kérdés
Mondjátok, hogy utolsó kreacionista vagyok, de én erre nem látok magyarázatot. De ha valaki ismer olyan oldalt/könyvet/bármit, ahol erre racionális, tudományos magyarázatot és egy elképzelhető modellt adnak, akkor nagyon megköszönném a tippeket/linkeket!

2015. júl. 23. 12:47
 631/631 anonim ***** válasza:
16%

Tisztelt válaszírók,engedjétek meg,hogy néhány gondolatot még hozzáfűzzek. Cerevisiae ihletésére kissé utánaolvastam a buddhizmusnak,és rájöttem,hogy ami a legközelebb áll hozzám, az inkább a zen filozófiája.

A tudatos teremtés vagy evolúció vitája alapjaiban tévedés, mert olyanról vitatkozik, ami a szemük előtt van, látunk, megfoghatunk, érezzük. Ez pedig maga az evolúció ténye. Arról,hogy mi áll ennek a fejlődési folyamatnak a hátterében, vagyis az evolúciós törvényeknek egy felsőbb intelligencia által való megalkotása vagy ezen törvényeknek külső teremtés nélkül való létrejötte, ez már a személyes nézőpont kérdése,amit megváltoztatni szinte lehetetlen.Ezért szintén értelmetlen a vita.

Szerény véleményem szerint inkább az a fő gond, hogy a teremtő nélküli materialista világban gondolkodók kizárják magukat abból a csodálatos és a tökéletes boldogsághoz vezető egyetlen útból, amit a spirituális világ jelent azok számára,akik azon elindultak és jó felé haladnak. Természetesen itt is vannak zsákutcák,mint az evolúció néhány teremtményéről is leírják, mert minden fejlődési út nehéz, tele van göröngyökkel,tévedésekkel, de éppen ez teszi olyan csodálatossá az egészet.

Aki fogékonnyá válik arra,hogy nem csak annyi a világ, amennyit látunk, hallunk vagy valamelyik érzékszervünkkel az öt közül felfogunk, egy csodálatos ösvény nyílik meg, ahol olyan kérdésekre kaphatunk választ, hogy mi az élet értelme,mi életünk célja, mivégre vagyunk itt ebben a csodálatos világban. ami az evolúció által kifejlődött,mi különböztet meg minket az állatoktól az alapvető életfunctiók teljesítésén kívül,miért van a jó és a rossz,hogyan működik az emberi gondolkodás,mi a lélek és az egó stb...

Ha ilyen kérdések még nem merültek fel valakiben, az jobban teszi, ha nem foglalkozik spiritualitással, az még nem az ő útja. Ettől még lehet nagyon okos és sikeres ember,lehet nagy hatalma és vagyona. Egy spirituális ember számára mások az értékek, kezdve azzal,hogy nem próbálja meg másokra ráerőltetni a saját véleményét,ezért ezt tekintsétek személyes véleménynyilvánításnak és nem tanbeszédnek. Én is tiszteletben tartom akárki véleményét ebben a témában, elfogadom,hogy mindenki a saját szemüvegén keresztül látja a világot, ezért senki sem tökéletes, mindenki tévedhet,persze én is, a lényeg,hogy a boldogságát találja meg az ember az életben.

2017. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!