Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne akkor, ha egy...

Mi történne akkor, ha egy fekete lyuk a föld közelébe kerülne, és mekkora fekete lyukat lehetne generálni egy 1100 dB-es hangal? És volt hogy próbálkoztak vele a tudósok?

Figyelt kérdés
Találtam pár infót,de annyira nem lettem vele gazdagabb,főleg hogy nem igazán beszélek angolul...

2015. júl. 24. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Fekete lyukat hanggal... aha...
2015. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hang hogyan tud fekete lyukat generálni? És mi az, hogy "közelébe"? Az űrben ez lehet egymillió km is meg 5 fényév is...
2015. júl. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen közelre, ha elég közelre az esemény horizonton belülre kerülne beszívná a földet is az meg nyilván egyenlő a halállal, de senki nem tudja mi történik a fekete lyuk belsejében, és senki se látott még olyat. Max űrteleszkópról de az is csak egy homályos pötty. Fekete lyuk meg mint tudjuk úgy keletkezik, hogy egy napnál jóval nagyobb csillag miután elhasználta a fűtóanyagát összeroskad. Na már itt a földi ember életben nem tudna ilyet csinálni. Csupán a mi napunk egyetlen másodpercnyi energiája hónapokig elláthatná a földet árammal mégis egy kis szaros csillag ami kicsi ahhoz, hogy fekete lyuk legyen.
2015. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A Skyrim nevű játékból elemezték a Fus Ro Dah-t hogy milyen lenne való életben,és abba volt h valaki valamit kutatott,és egy 1100 dB-es hanggal létre lehetne hozni egyet ami .747 x 10^37 fényév nagyságú (ezt is megtaláltam,és ott van benne),de nem tudom hogy hogyan,mivel ismétlem Nem Vagyok Jó angolból.. de itt az oldal: [link]
2015. júl. 24. 19:50
 5/10 A kérdező kommentje:
*1.747 x 10^37
2015. júl. 24. 19:50
 6/10 anonim ***** válasza:
teljesen felesleges olyan dologba önteni az energiát, ami "több mint az univerzum összenergiája"
2015. júl. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 nontau ***** válasza:
A helyes írási hibáktól is eltekintve a kérdés zavaros, sőt utópisztikus. A Kozmoszban nincs légkör, tehát hangnyomást sem lehet generálni. Tudtommal többek között ezért sem próbálkoztak ilyen butasággal, meg minek?
2015. júl. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hawking szerint fekete lyukat lehet generálni, de nem hanggal. Az "Idő rövid története" című könyvében leírta, hogy egy kollégájával kutattak a kérdés után és arra jutottak, hogy ha az összes vizet a földön összesűrítenék egy szingularitásba: tér-idő szakadásba, azzal lehet fekete lyukat létre hozni. Viszont akkor nem maradna, aki tanulmányozná. Amúgy attól is függ a hatása egy közeli fekete lyuknak, hogy milyen közel van a földtől és, hogy milyen irányban van tőle.
2015. júl. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 nontau ***** válasza:
Az idő rövid történetében Hawking nem írt ilyet. Jómagam is ezen a könyvön nőttem fel de azóta a kozmológia nagyon sokat fejlődött. A fizika nem Hamlet, nem értelmezhetjük sokféleképp. A fekete lyuk fizikája még mindenki számára ismeretlen, csak tömege van és forgási sebessége. A fekete lyuk "szőrtelen".
2015. júl. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nontau!

Ha már a helyesírást kéred számon, akkor legalább a helyesírás szót írd egybe!

2016. márc. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!