Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti nem érzitek/gondoljátok...

Ti nem érzitek/gondoljátok úgy hogy néha túl készen kapjuk a dolgokat és nem is gondolkodunk rajta?

Figyelt kérdés
matematika,fizika, kémia,biológia mindenütt egyből megkapjuk az összefüggéseket a törvényeket és ezeket egyből elfogadjuk úgy ahogy vannak és így akkor akármit mondhatnak nekünk azt is elhisszük (ui. nem vagyok a tanítás ellen és én is tudom hogy ezek biztos dolgok de azért néha mégis csak eszembe jut)

2015. aug. 26. 22:21
1 2
 1/16 Gergő19990712 válasza:
100%
Én is igy vagyok vele.De legföképp a történelemmel.Honnan tudják hogy mi zajlott ezelőtt 2000 éve.
2015. aug. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
én ezért szeretem a természettudományokat mert az bármikor bárhol bizonyítható
2015. aug. 26. 22:32
 3/16 anonim ***** válasza:

ami a történelemkönyvekben van az is eléggé bizonyítható, max vitatott, de a legtöbb ezós turáni marhaság több sebből is vérzik

na nem is ez kerül a történelemkönyvekbe

2015. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"az bármikor bárhol bizonyítható"


Ha van rá laborod, meg méregdrága felszerelésed. És időd mondjuk a többhetes/többhónapos kísérletsorozatot végigvinni.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem hiteles, hanem azt, hogy szűk körben hozzáférhető. Éppen ezért a tudományos megismerés lehetősége is korlátozott, mivel pénz- és időigényes.

2015. aug. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Na, mennyivel jobb a matematika. Az a pincében ülve, egy kis piros labdát pattogtatva is megy, ha elég okos valaki.

[link]

2015. aug. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Ozmium42 ***** válasza:
76%
Az oktatás nem a te kedvedért van, hanem a társadalom kedvéért, hogy hasznos tagjává neveljen. Nem várják tőled, hogy újra feltaláld a kereket. Elég, ha tudsz róla, hogy feltalálták már.
2015. aug. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 hollófernyiges ***** válasza:
Nem muszáj tankönyvet nézni, el lehet olvasni a tudományos cikkeket is, nagy részük ingyen hozzáférhető a neten.
2015. aug. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat
2015. aug. 27. 10:56
 9/16 anonim ***** válasza:
24%
"Az oktatás nem a te kedvedért van, hanem a társadalom kedvéért, hogy hasznos tagjává neveljen." - itt a lényeg. Nem az számít, hogy igaz-e, amit tanulsz, hanem hogy a kívánt módon gondolkodj.
2015. aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatásban nincs arra idő, hogy minden egyes törvényt levezessetek vagy kísérletileg reprodukáljatok. Majd főiskolán lesznek ilyen alkalmak, de addig is muszáj megtanulni az alapokat.

Ha nagyon érdekel, hogy hogy jöttek rá egy-egy összefüggésre, akkor a neten utána tudsz nézni.

2015. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!