Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért viszik a Paksi atomerőmű...

Miért viszik a Paksi atomerőmű látogatásra a fiatalokat?

Figyelt kérdés
A fiam azt mondja májusban mennek a Paksi atomerőműbe.Nem örültem neki szerintem veszélyes és nekem fura hogy a fiatalokat oda viszik.De a fiam ragaszkodik hozzá mert nem akar kilógni a sorból.Én nem szeretném ha elmenne.
2015. okt. 1. 21:35
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%
Azért viszik, hogy lássák ilyen is létezik.Én kezem-lábam törném, ha egyszer eljutnék oda. Amikor üzemlátogatás volt csak a másik csoportot vitték oda. Ez nem egy Csernobil.... A természettudomány pedig nem egy mumus. Igenis jó, ha megérti és tudja, hogy honnan származik az otthon használt elektromos áram. Javaslom, hogy egyszer Ön is látogasson el oda. Lehet megnyugodna Ön is, hogy nem veszélyes. :) 21/L
2015. okt. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron voltam a Virtus-úszáson, - Paks-Kalocsa táv a Dunán, - és én is elgondolkoztam, hogy mennyire biztonságos az erőmű hűtővizében úszni.

De teljesen az, van aki ott fürdik, úszik állandóan, és semmi baja. A Duna tiszta, és 1 fokkal még melegebb is. :D

Szóval a sugárzás csak ott van, ahol lennie kell.

2015. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 macska28 ***** válasza:
100%
Ne aggódj, a Paksi Atomerőmű a világ legbiztonságosabb atomerőművei közé tartozik. A turisták és érdeklődők számára építettek egy látogatóközpontot, ahol bemutatják az atomerőmű történetét és működését egy interaktív kiállításon, és van egy nagy kiállítótér is, ahol az erőművel kapcsolatos tárgyak vannak kiállítva. Szerveznek túrákat a reaktorokhoz is, de csak 18 éven felülieknek ( nem a sugárzás miatt, mert az ott nincs ), nem tudom, hogy az Ön fia hány éves, és milyen túrára mennek, de szerintem nyugodtan engedje, egyáltalán nem veszélyes. Az atomerőmű honlapján a múzeumot a virtuális túra menüpontban be lehet járni, meg lehet nézni, ha ez Önt megnyugtatja, de mondom, nincs veszély.
2017. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!