Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektromossággal kapcsolatos...

Elektromossággal kapcsolatos kérdés!?

Figyelt kérdés
Mi van akkor, ha megfogok mindkét kezemmel egy olyan vezetéket melyben több ezer volt folyik, és a lábam nem érinti a talajt, akkor megráz, meghalok? Voltak ismerőseim akik azt mondták, hogy megráz. Múltkor megnéztem a Tango és Cash című filmet, abban pedig az van, hogy simán felkapaszkodnak a vezetékre.Na szóval most, hogy is van ez?
2015. okt. 5. 21:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A feszültség nem tud folyni. "több ezer volt folyik". Amit itt többen leírtak a FAM-ról (feszültség alatti munkavégzés) meg a madarakról az az irányadó. A vezetékben nincs akkor különbség a kezeid által érinthető távolságon belül, hogy olyan potenciál különbség alakuljon ki a két kezed között ami halálos lenne, mert akkor azt a vezetéket nem szeretné az áramszolgáltató mert nagy lenne rajta a veszteség. A gond nem akkor van amikor már megfogtad, hanem, hogy hogyan jutsz oda?


14kV-os távvezetékről Magyarországon de Európába se hallottam, van valahol olyan? 10 10,5 esetleg 11 kV ami szokott lenni. vagy ebbe tévedek?

2015. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A 20-as fázisfeszültségét fogalmazta meg így a hozzászóló, gondoltam én, de mondjuk az kissé kevesebb.
2015. okt. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. okt. 14. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!