Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy ör öklődik az ikerszülés?...

Hogy ör öklődik az ikerszülés? Ki számíthat ikerpárra?

Figyelt kérdés

2015. dec. 10. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor a lánynak a felmenői között előfordult már ikerpár.
2015. dec. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kicsivel nagyobb esélye van annak, akinek a családjában voltak ikrek. Itt, a gyakorin sokszor hangoztatják, hogy csak női ágon öröklődhet, de ez nem így van. Olvass el egy ikres könyvet erről.

Én magam három olyan édesapát ismerek, aki iker ill. közvetlen családjában van ikerpár, és neki is ikrei születtek (kettőnél kétpetéjű, egynél egypetéjű).


Nálunk nem voltak ikrek, csak a férjem távolabbi rokonságában. Egypetéjű ikreink (is) lettek.


Lombikprogramnál nagyobb az esély ikrekre, mert ott eleve többet, min. kettőt ültetnek be, úgy tudom.

2015. dec. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk meg úgy volt, hogy a nővérek és az én ágamban voltak ikrek, a nővérem férjének családjában nem volt sose iker... Raadasul azt olvastam hogy a lánynak az ága dominánsabb. És nem itt a gyakorinnolvastam.
2015. dec. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!