Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik, ha egy egész...

Mi történik, ha egy egész medencényi etanolba fürdök meg?

Figyelt kérdés

100% c2h5oh-t tartalmazó nagymedencébe mondjuk nyakig belemegyek, ott tartózkodok 5-10 percet.

Vagy ez csak kis mennyiségben lehetséges?



2016. jan. 1. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
100%-s etanolban nehezen, mert a levegő páratartalmát felveszi. Így valamivel hígabb lesz. Az biztos, hogy lefertőtlenít téged, meg talán ki is szárítja a bőröd. Ha szembe, meg ilyen érzékeny helyekre nem kerül, akkor szerintem nem lenne bajod. Ha lehetőséged nyílik rá, se próbáld ki azért. :D
2016. jan. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
5-10 perc? Megdöglesz mint a kutya. Az etanol azért bőrön keresztül is jelentős mértékben tud felszívódni. Ha az ujjad beledugod az még hagyján, de 5 perc alatt a teljes testfelületed simán felvesz annyi alkoholt hogy meghalj mérgezésben. Ráadásul, legyünk őszinték, úgyse tudod megvédeni az összes testnyílásodat attól hogy belekerüljön valamennyi, szóval ennyi.
2016. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Arról ne is beszélve, hogy könnyebb a víznél, tehát simán elmerülsz, nem tart fenn.
2016. jan. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az elsőnek van igaza.

A bőrön keresztül nagyon lassan szívódik fel, a szervezet gyorsabb ütemben bontja le a bekerülő mennyiséget, úgyhogy legfeljebb egy enyhén spicces állapot állna elő.

2016. jan. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Topor G ***** válasza:
Szerintem felszívódik bőrön át is, de nem tudom milyen mértékben. Nagyobb molekulájú szerves anyagok is simán bejutnak a véráramba a bőrön keresztül. Viszont alaposan kiszárítja a bőrt, az biztos. És a légzéssel felvett alkoholgőz hatását még nem is elemeztük...
2016. jan. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
69%

Ez csak tipp részemről, de szerintem az etanolból kimászás után dobod fel a talpad, fulladásos halállal.

Szerintem ilyen töménységű alkohol ilyen hosszú távú behatása a bőrön tönkreteszi a felhámot, teljes testfelületi gyulladást produkál és kinyírja a bőrlégzés képességét.

2016. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor majd téged is beraknak a többi spirituszos preparátumot tartalmazó üveg mellé a természettudományi múzeumban.
2016. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem már azelőtt megfulladna az alkoholgőzben, mielőtt lerészegedne.
2016. jan. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Gézengúz megkeresett, jogosan egy korrekcióval, szóval az ok nem a bőrlégzés kiesése, hanem a bőr szerkezeti sérüléséből adódó nagymértékű gyulladás, bőrön áti hőcsere kiesése lenne.

Ez a bőrlégzéses dolog régi elterjedt (és sokáig oktatásban is terjesztett) hiedelem, amit én is megettem.

2016. jan. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Laborban 70%-os etillel mosunk kezet... de kipróbáltam a 96%-ost is. Semmi baja nem lett a bőrömnek tőle, nem is marta igazából. 5-10 perc meg se kottyan. Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem a nyálkahártyán kívül 5-10 perc alatt sem tud felszívódni annyi a bőrön keresztül.


Az 96% alkohol gőzétől viszont megfulladna a páciens az fix.

2018. febr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!