Lehetek-e orvos?

Figyelt kérdés
Kémiából és biológiából mindig jó voltam, meg szeretem is nagyon. Csak most nincs biosz, tehát ez igen megkeseríti az életem. Kémiából sincs nagy problémám, csak a számolással. Vagyis a matek az ami igen nehezen megy, de mindig megvoltam belőle négyes. Meg mindenki mondja, hogy jaj milyen okos vagyok vagyok meg stréber, de ez nem igaz. Mostanában mindig azt érzem, hogy hiába van kettő darab négyesem az évben, nem tudok semmit. Leginkább úgy szoktam fogalmazni, hogy "üres" az agyam. A nővérem is orvosira készül. És mindig mondja, hogy iszonyatosan sokat kell ahhoz ám tanulni. És én ezzel teljesen tisztában is vagyok. Mit tegyek, hogy fejlesszem a tudásom? Még csak 15 éves vagyok, tehát még van "időm", de mindenképpen akarok tenni valamit az ügy érdekében. Őszinte válaszokat várok. :)

2016. jan. 3. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:

"És én ezzel teljesen tisztában is vagyok."

Hidd el, hogy nem vagy, azért, mert még nem is lehetsz. Ha lesz kitartásod, akkor menni fog. Most a legtöbb amit tehetsz, hogy négyesek helyett ötösöket szerzel, illetve megnézed mi kell a felvételihez és mindent próbálsz kifullozni. Az kelleni fog. Na meg ha meg akarod könnyíteni az életedet, akkor nyelvvizsgát szerezz mielőbb.

2016. jan. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Senkit sem érdekelnek a jegyek, az iskolának van egy minőségbiztosítási rendszere, hogyha mondjuk fakton hozod az ötös szintet akkor jó esélyed van bejutni az orvosira, ha meg nem hozod akkor magadra vess. De ez visszafelé nem érvényes. Rengeteg olyan évfolyamtársam volt, akik az érettségi előtti fél egyéves hajrában borzalmasan sokat tudtak javitani. A kitűnő tanulóknál egyébként visszatérő probléma, hogy bár papiron mindent tudnak, a gyakorlatban alkalmazás, vagy egy kis csavar a történetben már dönti is össze a kártyaárat.


Légy tisztában a követelményekkel, és kezdj el önállóan foglalkozni vele. Szerintem ez a legcélravezetőbb, és a leginkább energiahatékony is.

2016. jan. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes egy jó magántanárral készülni 12. (esetleg már 11.) osztályban. Nem nehezek amúgy a kémiaszámolások, ha már annyit gyakoroltad hogy a könyöködön jön ki, hiszen van pár típuspélda, és ugyanazt kell mindig csinálni!
2016. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Huh nagyon köszönöm ez most tényleg sokat segétett. Nyelvizsgát azt a nyáron fogok tenni,de már most készülök rá. Amúgy meg nem vagyok kitünő tanuló és nem is nagyon szeretnék az lenni. Csak a biosz és a kémia számít.Még valami! Ti is éreztétek már úgy, hogy nem tudtok semmit ( a tanulásra értem) ?
2016. jan. 4. 00:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Most épp neuroanatómiát tanulok, és pont úgy érzem! :)
2016. jan. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudod, így lehet elkezdeni a tanulást. Ezt kell gondolni(sőt tudni) és utána már csak kitartás és munka kell (nem is kevés)
2016. jan. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aki neuroanatómiát tanul ( az előző előtti válaszoló) tudna nekem esetleg adni valami módszert? ( pl.nemrég mentem könyvtárba és vettem ki egy biosz könyvet " irány az egyetem" címmel és azt el is olvastam, sőt különb füzetbe is kiírtam a leckéket. Ez hasznos lehet ? Természetesen folyamatosan is tanulom.)
2016. jan. 4. 20:03
 8/8 anonim válasza:
Nekem a legalapvetőbb módszer vált be, egyszer végig tanulod az anyagot, közben az előző napi részt ismételed, majd a végén újra áttanulod pár nap alatt. Először nagy dolog és sikerélmény lesz az 500 oldalt megtanulni emelt bioszra 2-3 hónap alatt. Fél év múlva erre képes lesz már 2-3 hét alatt. ( orvosi első félév pl orvosi kémia) 15 évesen bőven időben vagy, kezd el foglalkozni a biosszal és kémiából a számolásokkal napi 1-2 órában. Ha ezt 11. osztályban kezded el, akkor sem vagy elkésve :)
2016. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!