Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen tudományos magyarázata...

Milyen tudományos magyarázata van az időjárás változása és a fejfájás, rosszullét és egyéb tünetek között?

Figyelt kérdés
Valaki ezt asztrológiai oldalról akarta megközelíteni, de én nem ezen az oldalon állok. Azt mondja,hogy nem mindegy,hogy kivel mikor beszélget, mert más ha felhőtlen az ég és más, ha be van borulva. Nekem őszintén sokszor nagyon jól esik egy romantika a párommal, ha be van borulva.Meg, hogy a csillagok hatással vannak egymásra és ezért ránk is.

2016. jan. 13. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én elég régi információim szerint ennek a tudományos igényű vizsgálatokkal igazolt magyarázata még mindig nem született meg és csak feltételezések vannak. Elsősorban a légmozgások által létrejött légköri ionizációt keverték bele a képbe és talán még ma is vannak forgalomban ionizáló készülékek, amelyeket munkahelyekre meg gépkocsikba is ajánlanak. Az ilyen nagyon nehezen megfogható összefüggések tisztázása rendkívül költséges lenne, ezért többnyire csak mellékes kérdésként kezelik, mert nem igazán tudják pontosítani a várható gazdasági összefüggéseket, következményeket, amelyek egyébként támogatnák az ilyen vizsgálatokat.
2016. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
A légnyomás és vérnyomás viszonya is esélyes, de tényleg semmi biztosat nem tudunk.
2016. jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy hasonló kérdésem, és én is csak annyit találtam neten, hogy

- ionizáció,

- por és egyéb szemcse koncentráció,

- légnyomás (változási sebessége?).


Én azt vettem észre magamon, hogy ha 24 óra alatt 10 hPa körüli értéket süllyed vagy emelkedik a légnyomás, azt általában megérzem. (De nem mindig.)

2016. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"a csillagok hatással vannak egymásra és ezért ránk is."

Csakhogy ez a hatás észrevehetetlenül kicsi. A barátod, ha 1 méterre megközelít, nagyobb hatással van rád, mint a Jupiter, és már 1 km-ről is nagyobb a hatása, mint egy átlagos csillagnak (a Napot kivéve, ugye).

2016. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 San Bernardo ***** válasza:
100%
A légnyomás (mint előttem is mondták) változása hat több szervre is, ezen kívül a viszonylag gyors hőmérséklet változás, illetve a hőmérséklet ingadozás is (pl. hajszálerek tágulnak, esik a vérnyomás, amit a szív magasabb frekvenciával igyekszik pótolni, a leeső vérnyomás hatására ideiglenesen csökkenhet az agy oxigénellátása, ami álmosság, szédülés, stb. Ugyanúgy, hidegre összehúzódnak az erek, megnő a vérnyomás, nagyobb az agyban a stroke veszélye.) A vérnyomás sok mindenre hatással van, pl. a vese működésére, ami nem csak a vizelet változásában jelentkezik ("felfáztál" szokás mondani), hanem annál súlyosabb lehet, hogy a vese méregtelenít is, ha ezt nem tudja elvégezni, a mérgek visszakerülnek a véráramba, és nagyon sokféle közvetkezménye lehet. A borús, sötét ég nappal felborítja az agy belső óráját, nő a melatonin stb. termelés ami álmosságot, rossz kedvet, fáradékonyságot okoz. Az éjszakai csillagos ég teljesen más, az összhangban van a biológiai óráddal, és pszichikailag megnyugtató hatással van a csillagos ég látványa és a csend is.
2016. jan. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!