Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tudok online összetett...

Hol tudok online összetett mikroszkópot vásárolni, ill. milyet lenne érdemes?

Figyelt kérdés

Ismer valaki megbízható webshopot? Max 1600X-os nagyításra gondoltam, és jó lenne ha 100 ezer forint alatt megállna az ára.

Mire érdemes figyelni vásárláskor? Milyen kiegészítőket érdemes venni hozzá?

Hobbi szintű felhasználónak lesz, de nem gyereknek. Előre is köszönöm.



2016. febr. 18. 13:07
 1/6 A kérdező kommentje:
(akár külföldi oldal is lehet)
2016. febr. 18. 13:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Innen, itt értenek is hozzá. Miért rendelnél külföldről, ha Magyarországon is kiváló minőségben lehet hozzájutni?

2016. febr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1600x nagyitás az túl erős. A fénymikroszkópnál 1500x-os nagyitas fölé menni nincs értelme, még a legjobb minosegu optikai elemek eseten sem (diffrakció limitálja a felbontás további növelését). Jó minőségű mikroszkopok, amikkel realitás meghaladni az 1000x nagyítást 1000 dollar körül kezdődnek használtan.


Innen lehet professzionalis, de hasznalt cuccokat venni: [link]


Ha nem kellenek bele spéci cuccok (fáziskontraszt, polarizáció, immerziós objektív, fluoreszcenciás set-up), akkor az előző válaszló által javasolt bolt tökéletesen meg fog felelni. Amatőr szinten nem kell túl sok minden: tárgylemezek és fedőlemezek kellenek, hogy ne sérüljön használat közben az optika. Érdmes beszerezni szemcseppentőt, szikét. Tenyésztéshez petricsészét, de ez már attól is függ, hogy mit akarsz nézni.

2016. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


én is azon a honlapon kötöttem ki amit az első hozzászóló linkelt és ezt találtam


[link]


erről mi a véleményetek?

és ha az 1600X-as túl nagy, akkor jobban járnék a "50x-125x-500x-1250x"-el? az áruk ugyanaz

2016. febr. 18. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:

"és ha az 1600X-as túl nagy, akkor jobban járnék a "50x-125x-500x-1250x"-el? az áruk ugyanaz"

Maga a mikroszkóp jónak tűnik: van precíciós fókuszírozó, és a tárgyasztal mozgatása is jónak tűnik. A vásárlói véleménye nagyon pozitívak, ami szintén megnyugtató. Úgy tűnik, hogy csak hálózatról működtethető, ami miatt nem lehet terepre vinni, bár ez lehet, hogy nem szempont. Hogy pontosan melyik okulárt válaszd, azt nehéz látatlanban megmondani. Azt tudom ajánlani, hogy beszélj meg velük egy találkozót és probáld ki a boltban, hogy lásd, hogy mi a különbség. Meg persze ez attól is függ, hogy mit szeretnél nézni.

2016. febr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a tippet, bár sajnos nem lesz alkalmam felmenni Pestre, hogy kipróbáljam


gondolom sejteket és baktériumokat már 1000X-es nagyításon is lehet látni, szóval nem tudom az ettől nagyobb nagyítás hasznos lenne-e, illetve adna-e minőségi képet

2016. febr. 20. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!