Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember tönkre teheti az...

Az ember tönkre teheti az állatok fejlődését?

Figyelt kérdés

A csimpánzoknál most kezdődik a kőkorszak. Botokat, illetve kő eszközöket kezdenek használni.

Ellenben míg az embernek nem volt gondja a fejlődéssel, az majmokat ( főemlősöket ) vadásszák, pusztítják az élőhelyüket, csökken az élelmük.

Értelmes élet jöhetne létre ha pl.: Afrikát teljes egészében meghagynák az állatoknak ( esetleg néhány kutató bázis maradna ), de legalábbis megmaradhatna az élet, de az ember mindenbe beleszól.

Meg lehet ezt állítani?


2016. márc. 1. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon édes vagy. Elképzelem, ahogy ránéztél a térképre, hogyaszongya: “Itt van ez az Afrika nevű paca, költöztetssük ki róla az embereket.”

Valószínűleg te is szeretnéd, ha valaki mondjuk Európát akarná kiköltöztetni, oszt mehetnél lakni ahova akarsz. Amúgy Afrikának kb 1.1 milliárd lakója van. Csak összehasonlításképp: jelenleg pár százezer szír menekült elhelyezéséről folyik a nemzetközi hiszti. (Plusz adalék: Afrikában jelenleg csak HIV fertőzött emberből 25 millió van. Európában pedig úgy pár millió. Nyilván nagyon szeretnénk pár millió extra HIV fertőzöttet importálni, hirtelen megtriplázni a mennyiséget... és akkor a többi betegségről nem is beszéltem.)


Amúgy nagyon jól rátapintottál az evolúció egyik fontos kérdésére. Miért nem jön ki több hal a szárazföldre? Miért nem jön létre valamiféle új eukarióta? Hát azért, mert a már ott lévő többi élőlény megzabálja az újonnan érkezőket. Az evolúcióban nincs olyan, hogy egy folyamatnak mindenképpen le kell zajlania. Nincs önmagában való értéke annak, hogy újabb és újabb halak lépnek ki a szárazföldre és fejlődnek valami mássá, és nem takaríthatjuk el az állatokat egy tengerpartról csak azért, hogy ez megtörténhessen. Az embereket se takaríthatjuk el Afrikából.


De amúgy még ha meg is hagynád a teret, akkor se biztos, hogy lezajlana újra, nagyon romantikus elképzelés a botozó majmokra úgytekinteni, mintha az emberi kőkorszak analógja lenne, de nagyon nem az. És ha le is zajlana, eltartna pár százezer vagy millió évig, szóval tök cuki ahogy odaképzeled a kutató bázisokat (ugye úgy képzeled, hogy pár év múlva megjelenik a tűzrakás, max 20 év a barlangrajzig, 50 év és már bicikliznek...). Szóval ez nagyon nem így lenne, azoknak a bázisoknak a következő százezer évben nem túl sok naplóbejegyzésük születne.

2016. márc. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tisztába vagyok vele.

Afrikát csak példának mondtam, mivel rengeteg egzatikus élőlény él ott ( a legnagyobb szárazföldi emlősök és a legtöbb majom, illetve főemlős ).

Emellett én nem években, hanem év száz-ezredekben gondolkoztam.

Emberi példával élve: a homo erectus-ok ( nem tudom lehet-e többes számba tenni ) már használtak kő eszközöket. De azért legyünk tisztában valamivel: kb. 1,8 millió évvel ezelőtt jelentek meg, a legelső eszközök kb. 1,4 millió éve készítették. Tehát még akár több ezer év eltelhet ( sőt, valószínű, hogy el fog telni ), mire a majmok direkt fognak maguknak eszközöket készíteni. És akkor jön a többi, a homo erectus kb. 1,2-1,3 millió éve kezdte el HASZNÁLNI a tüzet. Majd igazából lényegi változás nélkül ( tehát feltalálta a kő eszközöket, és ennyi ) ki is halt kb. 200 000 éve. Le élt kb. 1,6 millió évet, úgy, hogy alig fejlődött.

Ha most a Föld legértelmesebb szárazföldi emlőseiről beszélünk ( az ember után ), ugyanerre kell gondolni. Ha tábortüzet raksz, oda fognak menni melegedni ( meg kíváncsiskodni ) az állatok ( most a csimpánzokról van szó ), de nem fogják sütésre használni, nem fognak fát gyújtani, hogy elvigyék a tüzet. Azaz kezdetleges kő eszközök, tűz köré gyűlés: mint a homo erectus kb. 1,6-1,7 millió éve. Százezer évek telhetnek el, mire látványos fejlődés megy végbe.

Hacsak az ember nem kezdi el tanítani. Merthogy a csimpánzok könnyen taníthatóak jelbeszédre, eszközhasználatra. De ezzel ismételten csak bele szólnánk a természet rendjébe.

Mellesleg igazad van, a fejlett elpusztítja a fejletlent, az erősebb életben marad a természetben. De az ember mindenhol ott van, mindenbe beleszól. Ha legalább néhány hely lenne az élőlényeknek, ahol teljes biztonságban vannak. Akár csak szigetek... de ez...

2016. márc. 1. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!