Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan szól a Lewis-féle...

Hogyan szól a Lewis-féle sav-bázis elmélet?

Figyelt kérdés

Összehasonlítottuk ma a sav-bázis elméleteket, és akkor jött, hogy egyik a hidrogénion-koncentráció alapján, másik a pH alapján ítél, majd pedig jött a Lewis-féle variáns, amikor is elektronpárok kerülnek a képbe.


Valaki el tudná magyarázni, hogyan is működik ez? :D



2016. márc. 8. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A Lewis-féle elmélet a legáltalánosabb sav-bázis elmélet.

Azokat a vegyületeket tekinti bázisoknak, melyek reaktív elektronpárral rendelkeznek (elektronpár donorok). Tehát amik nemkötő elektronpárral, vagy pí elektronrendszerrel rendelkeznek.

A Lewis savak pedig azok a vegyületek, melyek képesek Lewis-bázisokkal reagálni. Tehát ebben az elméletben minden elektronhiányos atomot tartalmazó vegyület sav, mert nem proton-donor molekula (pl.: AlCl3, ZnCl2, BF3).


Remélem érthetően írtam le. :)

2016. márc. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én így jegyeztem meg régen:


Sav protont ad le (ugye Brönsted szerint.)

A proton ellentétje az elektron, tehát ha a sav protont ad le, akkor elektront meg "szereti" (Lewis szerint).

2016. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! :)
2016. márc. 14. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!