Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizikai kísérlethez segítséget...

Fizikai kísérlethez segítséget kérnék?

Figyelt kérdés

Ehez a kísérlethez kéne segítség :

https://www.youtube.com/watch?v=J9b0J29Oz


Próbáltam megcsinálni de nem működött. Vettem egy sima 0.8 mm vastag rézdrótot felcsavartam úgy a hogy kellet (se nem túl szorosra de nem volt túl hézagos se) majd egy ceruzaelem mindkét végére tettem két 15x5 neodímium mágnest. (ez lehet hogy hülyeség de olyat is olvastam hogy a rézdrót nem szabadna hogy bevonatos legyen, lehet hogy ez a baj ? és ha igen akkor hol lehet venni olyan bevonat

nélkülit ? )



2016. márc. 10. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A linkre kattintva ezt írta ki: "Ez a videó nem létezik."
2016. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2016. márc. 10. 19:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen csupasz rézhuzallal kellene kipróbálni. Bizonyára az sem mindegy hogy merre néz a két mágnes fluxusának iránya.

Ilyen hosszú zománcozott rézhuzalt nem kis munka lecsupaszolni de összehajtott csiszolópapír közt áthúzkodva azért nem lehetetlen. A próbához először csak egy kb. 10-15 cm-es csupasz tekercset célszerű készíteni.

A csupasz rézhuzalból készült tekercs a két mágnesen keresztül kapja az áramot és az így kialakuló elektromágnes fluxusa fog erőhatást kifejteni a mágnesekre.

Az elv a "Coilgun"-ra hasonlít, csak annál mágnes helyett sima vasból van a lövedék:

[link]

2016. márc. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy válaszoltál !!!
2016. márc. 10. 21:17
 5/5 Walter_Dornberger ***** válasza:

A kísérlethez:

Fontos a drót lecsupaszítésa.

Fontos az elem kialakítása, vagyis hogy a mágnest az elem végére téve NE zárja rövidre az elemet!

Fontos, hogy a mágnes átmérője a huzalcső átmérőjéhez közel legyen.

Fontos, hogy a mágnes külső felülete jól vezesse az áramot!.

A drót csupaszolásához használj dörzspapírt!

A 4-5 méter rézdrótot, ha van helyed úgy tisztítsd meg gogy egyik végét kikötöd, és a smirgli közé fogva dörzsölöd le a szigetelést.

Gond lehet a rézdrót puhasága, úgy tudod merevebbé tenni, hogy befogod egy akkus fúróba és az egyik végét kiköröd, a másikat pedig tekerteted a fúróval. így a drót megcsavarodik és felkeményedik.

Sok sikert!

2016. márc. 11. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!