Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség az etanol és a...

Mi a különbség az etanol és a bioetanol között?

Figyelt kérdés
Azt értem hogy az előállításukban mi a különbség, de engem az érdekelne hogy szerkezetileg mi a különbség és hogy miért tud az egyik visszakerülni a természet körforgásába, és a másik nem holott mindkettő C2H5OH.

2016. márc. 29. 16:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kémiailag semmi különbség nincs a kettő között.


Nem tudom mit jelent a természet körforgásába való visszatérés, de minden szénhidrogén (és származék) vízzé, széndioxiddá, szénmonoxiddá, aldehidekké ég el.

2016. márc. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De akkor az egyik miért ,,bio"?
2016. márc. 29. 16:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azt értem hogy az előállításukban mi a különbség"


Ettől.

2016. márc. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De ha mind a kettő C2H5OH. akkor mi a különbség? Ugyan azt az anyagot kétféleképpen állítjuk elő, ugyanaz lesz belőle (C2H5OH.), mégis másként viselkednek. Annyira érthetetlen hogy mit nem értek?
2016. márc. 29. 17:07
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"mégis másként viselkednek. "


Nem, nem viselkedik másként. :)

Jobban hangzik ha valami bio, ennyi. Hogy hogy gazdaságos előállítani az alkoholt, azt nem tudom. De a bioetanol nem a nem bio etanollal akar versenyezni, hanem a benzinnel.

2016. márc. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 EagleHUN ***** válasza:
100%

Csak azért aggatják rá a "bio" jelzőt, mert kifejezetten csak szerves anyagokat és bakteriális erjesztést (fermentációt) használtak a létrehozásánál, másrészt meg elvileg megújuló energiaforrás. Azaz belőle elvileg annyi CO2 keletkezik mint amennyit a növény fölvett amiből előállították.

Na ehhez tegyük hozzá hogy a földön előállított alkohol nagy része eszerint bio. És csak keveset állítanak elő más úton, pl földgázból.

[link]



Viszont itt a cikkből az is látszik hogy még a "bio" nak titulált alkohol sem igazán "bio", se nem megújuló. Mert az erjesztés során is keletkezik CO2 amit eleresztenek, vagyis egy jelentős része az erjesztett növénynek nem hasznosul üzemanyagként.

Továbbá külső energia befektetése szükséges a tömény szesz előállításához, ami nyílván co2 vagy egyéb szennyezés kibocsájtásával jár, kivéve ha nem víz szél vagy nap energiáról van szó.

Majd a végén a 99%-os autóban is használható alkohol előállításához vagy benzolt használnak ami mérgező környezetkárosító olajipari alapanyag.

Vagy zeolitot ami környezet semleges, viszont újrahasznosításához és víztelenítéséhez további külső energiára van szükség!


Továbbá vegyük figyelembe hogy pl az élelmiszeriparban a "bio" jelzőt csak olyan élelmekre lehet használni, amelyeket biogazdaságokban termeltek, és semmilyen káros vegyi anyagot nem tartalmaznak.


Na ez a "bio" etanolra totál nem igaz!


Szóval így átgondolva teljesen igazad van kérdező. Ez ennek a szónak az aljas reklámozási célú felhasználása az etanolra! Tiltani kellene!


A kérdésed kiegészítéseire válaszolva:

- Minden etil alkohol vissza tud kerülni a környezetbe és semlegesítődik lebomlik, a képlete ugyan az.


-A C vitaminnál van jelentősége például hogy természetes vagy mesterséges mert a mesterséges C-vitamin egyik (tér)izomerje nem hasznosul semmilyen élőlényben semennyire sem.


Viszont az etil alkoholnak nincs izomerje, tehát ez a probléma nem érinti.

2016. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 EagleHUN ***** válasza:

Csak bónuszként írom hogy "Bio" dízel is létezik több féle.

Az élelmiszer növényeinkből előállított az ugyan olyan "rossz" mint a "bio" etanol! Sőt őrültség mikor élelemhiány van csak azért kivágni erdőket hogy autózhassunk. Mert amikor bevezették ezeket a technológiákat Brazíliában azért kezdték vágni az esőerdőket hogy bioetanol és biodízel növényeknek csináljanak helyet!


Viszont a használt és visszagyűjtött sütőolajoknak és zsíroknak még nagy jövője lehet ezen a téren! Megfelelő kezelés után tökéletesen használhatóak, azaz nem vész kárba, és ugyanúgy biológiai forrásból származik mint a többi!

2016. márc. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Sajnos interneten sok kutakodás után se kaptam erre semmi választ, és úgy látszik azért nem mert tényleg csak az előállításában van a különbség, így egy jó 1 órányi keresgéléstől megóvtál :). Még egyszer nagyon köszönöm!

2016. márc. 29. 17:38
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha megengeditek, beszállnék a partiba egy rövid megjegyzéssel. Ez a bioetanol dolog pontosan ugyanaz mint ha azt kérdezném, mi a különbség a tengeri só, az asztali só, a kősó vagy a finomított vákuumsó között. Kb annyi, hogy honnan származnak a NaCl molekulák amiket becsomagolnak nekünk. A bioetanol is ilyen, az a különbség a normál etanolhoz képest, mint ahogy az előttem szólók is kifejtették, hogy hogyan gyártják le ugyanazokat a C2H5OH molekulákat.
2016. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De akkor mint kiderült egyáltalán nem bio, max csak biobbetanol. Ez is káros a környezetre, mivel előállítása során még szabadul fel CO2..


S azért is fura az a bio jelző mert hogyha most én ültetek egy hektár kukoricát vagy éppen nem vágok ki 1000 hektár esőerdőt akkor a kocsiba megbiul az üzemanyagom vagy mi? Hiába termel CO2-őt az előállítása, ami a helyébe lenne az is termelne...

2016. márc. 29. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!