Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség az etanol és a...

Mi a különbség az etanol és a bioetanol között?

Figyelt kérdés
Azt értem hogy az előállításukban mi a különbség, de engem az érdekelne hogy szerkezetileg mi a különbség és hogy miért tud az egyik visszakerülni a természet körforgásába, és a másik nem holott mindkettő C2H5OH.

2016. márc. 29. 16:29
1 2
 11/14 Wadmalac ***** válasza:

"mi a különbség a tengeri só, az asztali só, a kősó vagy a finomított vákuumsó között. Kb annyi, hogy honnan származnak a NaCl molekulák amiket becsomagolnak nekünk"

Ez kicsit off, de azért leírnám, hogy amit tengeri sóként forgalmaznak, az NEM tiszta NaCl, az tényleg tengervíz lepárlás eredménye, van benne KCl meg egyéb tengervízben oldott ásványi anyag is rendesen. Biztosan a többi változat is tartalmaz ilyen összetevőket, csak kisebb mennyiségben. A tengeri sóval ezért is kell óvatosabban bánni sózásnál, csípősen erősebb sós ízt ad.

A többi felsorolt verzió elvileg csak állagában, szemcseméretben tér el egymástól.

Off lezárva, csak a korrektség érdekében jegyeztem meg, kötözködési szándék nélkül.

2016. márc. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A bioetanol nem azért bio mert öko.

Azért bio, mert BIOlógiai masszából állították elő, és nem a vegyipar csinálta szintézisgázból.

2016. márc. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"A bioetanol nem azért bio mert öko.

Azért bio, mert BIOlógiai masszából állították elő, és nem a vegyipar csinálta szintézisgázból."


Értem én, de ennyi erővel minden bio, még a kőolajból lepárolt benzin is, hiszen a kőolaj mind élt valamikor, vígan repkedtek meg mászkáltak, csak aztán meghaltak és összepréselődtek kőolajjá.

Szóval ez szerintem is csak egy jól hangzó megnevezés, egy reklámfogás, egy trendhullám meglovagolása és kihasználása a nagyobb értékesítési ráta elérésének céljából.

2016. márc. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 EagleHUN ***** válasza:

12-es jól mondja 13-as. Azzal a kitétellel hogy a kőolaj és földgáz kifejezetten állatok maradványa és nem növényeké, manapság pedig állatokból nem készül szesz (legalábbis remélem nem). :)


Plusz a sör a bor és pálinka, vodka stb.... is "bio" ezen értelmezés szerint, hiszen növényekből, vagy azok gyümölcseiből és magvaiból erjesztik mindet. Függetlenül attól hogy öko vagy nem öko művelésből származott, vagy hogy milyen technológiát, vegyszert stb használtak az elkészítéshez.

2016. márc. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!