Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy játékvonatot 230V hálozati...

Kiss Nyuszi kérdése:

Egy játékvonatot 230V hálozati feszültségre kapcsolt transzformátorról müködetünk. A szekunder tekercsben az áram erőssége 0.23A a feszültség 10V. Mekkora a primer tekercsben folyó áram erőssége? Mekkora teljesítményű a játékvonat motorja?

Figyelt kérdés
Fizika tz,mozaik 8.osztály.SOS

2016. máj. 19. 17:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Sajnos ez nagyon jellemző a magyar oktatásra.

A fizika 8. osztályban is ugyanúgy működik, mint később vagy előtte."


Mondjuk én fel tudom mutatni, hogy legalább három esetben írtam itt házifeladatos kérésnél, hogy azt üzenjük a tanárnak, hogy... De most az első kérdésnél nem ajánlanám ezt a megoldást. :) A transzformátor elve még az egyetemen is a menetszámáttételtől függése a feszültségnek és az áramerősségnek. Hogy nyolcadikban nem kell szórakozni a szórással például, az szerintem nagyon helyes, mert az az elvet nem befolyásolja.


A második kérdést meg én óvatosan elkerültem (bár az elsőre adott válaszom miatt lettem beidézve, szóval ez már más tészta), mert az pont határon van, mivel a fázistényező eléggé bele van vésve a váltakozóáramú dolgokba, főleg motornál, mondhatnám, zsigeri dolog.

2016. máj. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves hozzászólók tessenek megérteni, hogy ez egy leegyszerűsített modell, a 8-os nebulók számára.


Ideális transzformátorral kalkulál, nem veszi figyelembe a cosfi-t (mivel a nyolcadikosok még nem tanulták a szinuszt/koszinuszt, a szögeket is inkább geometriai értelemben használják).


Ez nem "hiba", ez a fokozatosság.

2016. máj. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Szirty ***** válasza:
51%

Álomvilágban élnek, nem létező világról tanulnak, amikor a valóságba kerülnek lesnek, mint hal a szatyorban.

Itt nincs fokozatosság. Ez a "csúcs" sajnos. (tudom, voltak tanulóink. 1 kivétellel mind ilyen volt) :(

2016. máj. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
72%

A régi és/vagy külföldi általános iskolás tankönyvekben is ez a módszer.


Például:

[link]


Először tanulnak egy, a nebuló akkori tudásszintjének megfelelő, egyszerűsített modellt, majd a későbbiekben ezt bővítik. Annuskának (elnézést minden Anna nevű olvasótól) - aki HR-s/titkárnő lesz egy multinál - ezt is elég megtanulnia (ha meg tudja). Neki nem kell villamos hálózatot méreteznie.


Lásd - vezeték ellenállása 8-os tankönyvben:

[link]

illetve egy szakképzési jegyzetben:

[link]

mint látható a második már foglalkozik hőfoktényezővel is.

2016. máj. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egyetértés. Sosem lenne tiszta egy elv, ha mellépakolnák az összes lehetséges információt, a pörgetett betonoszloptól a csillagpontkezelésig.
2016. máj. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Szirty ***** válasza:
51%
Az a baj hogy azt a választ fogadják el helyesnek, amit előre rögzítettek.
2016. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!