Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért alszik az agy összevissza?

Miért alszik az agy összevissza?

Figyelt kérdés
Fázisok, REM meg mindenfélét álmodik, aminek vajnyi köze a valósághoz, hullámzik, egyszer deltában van egyszer gammában, az aktivitás egyszer 2 Hz 1× meg 40 Hz, ami erősebben dolgozik mint napközben. Miért kell aludni? Én utálom a testem, magamat, mert ilyen illogikus ez a teremtés. Összevissza. Ha szükség is van rá, úgy volna a logikus hogy alszok az aktivitás 2Hz folyamatosan pihenek felébredek, de az agy összevissza dolgokat csinál alvás közben, mi értelme? Az agy az elektromosságot honnan szerzi? Akkor pihen, amikor kisebb az elektromos aktivitás, tehát pl. 3 Hz ahelyett hogy 25? Az agyhullámokra értem...
2016. máj. 24. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ebből látszik, hogy az agy (sem) tervezett, hanem ahogy összejött, úgy működik.

Az álmok kb. arra valók, hogy az agy feldolgozza és rögzíti, ami régebben történt. Ha nem így lenne, fele olyan okos lennél csak.

2016. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De teljesen absztrakt információkkal dolgozik. Semmi köze az álomnak a valósághoz.
2016. máj. 24. 20:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Hála istennek, különben komoly pszichózis esélye állna fenn mindenkinél, aki álmodik dolgokat. Nem tudná eldönteni, hogy amire emlékszik az álom volt-e, vagy valóban megtörtént. Rohadt zavaros lenne mindenkinek az élete.
2016. máj. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Az alvás minőségét (és természetesen ennek oka éppen a leírt "összevissza" hullámszintek) rengeteg dolog befolyásolja. Zajkörnyezet, az, hogy mennyi napi friss memóriát, élményt kell "letárolni", a test fizikai állapota, fekhely kényelme, hőmérséklet (fronthatások is, bár ezt sokan nem ismerik el, kérdéses még a telihold is) stb.

Az agy folyamatosan eltérő körülmények közt végzi a munkát alvás idején, érthetően eltérő hatásfokkal, már a pihenés szempontjából. Ez egy kényes, bonyolult biológiai szerkentyű, egy sokkal egyszerűbb belsőégésű motor működését is állatira befolyásolják a körülmények, hát nem igazán lehet elvárni, hogy mindig ugyanolyan jól teljesítsen.

A körülmények javításával lehet jobb eredményre jutni.

Hozzátenném, szerintem az agy működésének bonyolultsága csak mondjuk a globális időjárással vethető össze, felmérhető, hogy ilyen kaotikus dolgot mennyire lehet az általunk kíván optimális irányban befolyásolni.

2016. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!