Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha én itthon spórolok a...

Ha én itthon spórolok a vízzel, akkor Afrikában lesz több tiszta ivóvíz?

Figyelt kérdés
Ugye mennyire értelmetlen kérdés, pedig mindenhol ezt mondogatják.
2016. máj. 26. 15:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Az "afrikai vízhiány" - amiről én azt mondtam, hogy nem a mi takarékoskodásunk oldja ezt meg, szóval nem az afrikaiaknak takarékoskodunk - egy, a közember számára érthető viszonyítási alap, a közemberre érzelmileg ható kommunikációs-stratégia.


Ezzel kommunikálják azt, hogy "bár jelenleg még van vized, de ne pazarold el, mert máshol másoknak ez az elpazarolt vízmennyiség a szükséges minimum, és megeshet, hogy Te is juthatsz ilyen helyzetbe".


Szóval nem az afrikaiak problémáját vesszük a nyakunkba, hanem az ő problémájukon keresztül tanulhatjuk meg a tudatos vízfogyasztást.


Ez olyan mint a többi környezetvédelmi kampányban a jegesmedvék, az esőerdők és más problémák emlegetése.

2016. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

"Szóval nem az afrikaiak problémáját vesszük a nyakunkba, hanem az ő problémájukon keresztül tanulhatjuk meg a tudatos vízfogyasztást."


Értem. Nem is ezzel állok szemben, mert tényleg kerülhetünk hasonló helyzetbe (bár az valószínűleg nem ma lesz, és nem is ebben az évszázadban, legalábbis Európában). Egyébként sem vagyok pazarlós típus, már úgy alapból sem. Tehát egyetértek azzal, amit írsz.


Csak éppen ez semmiben sem segít az afrikaiak vízproblémáján, tehát nem a kérdéshez tartozik.

2016. máj. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

"Csak éppen ez semmiben sem segít az afrikaiak vízproblémáján, tehát nem a kérdéshez tartozik."

A kérdés feltevője félreértette a videó szándékát: nem az afrikai vízhiány megakadályozása a cél, hanem az afrikai vízhiány egy eszköz a tudatosabb (európai) vízfogyasztás elősegítésének érdekében (annak tudatában, hogy Európában - mint a világon sok helyütt - már vannak problémák).

2016. máj. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Hmm... Én nem láttam semmilyen videot, mert a linkre kattintva nekem csak egy csomó fogkrémreklám jött be, aztán meg az, hogy hogyan forraljunk kolgét fogkrémet a gázon.
2016. máj. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

"Én nem láttam semmilyen videot"

Akkor ez - amit már a kérdező belinkelt - mi:

https://www.youtube.com/watch?v=eGOcgF8xAE8

segítek: ez egy, a Colgate által a Marriott hotelben végzett promótevékenység, egyféle "társadalmi felelősségvállalás" címén.


Továbbiak a cég weboldalán:

[link]

illetve a kampány részletei:

[link]

2016. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"Akkor ez - amit már a kérdező belinkelt - mi:

https://www.youtube.com/watch?v=eGOcgF8xAE8

segítek: ez egy, a Colgate által a Marriott hotelben végzett promótevékenység, egyféle "társadalmi felelősségvállalás" címén. "


Értem. Így végignézve már más a sztori :)


Első blikkre sima Colgate reklámnak néztem, és átugrottam. Erre jött egy újabb Colgate reklám, azt is átugrottam, majd még egy Colgate reklám, amit ugyancsak átugorva jött a fogkrémforralós balhé. Vártam, hogy mikor jön az afrikai szomjazókról szóló video, de csak nem akart jönni, és a fogkrémforralásnál meguntam a dolgot, és bezártam a jutubot. Ezután pedig csak a kérdező szóbeli kérdésére fókuszáltam.


Szóval bocs, tényleg én nem néztem meg a videot, de mert csak azt hittem, a szokásos bevezető jutub reklámok egyikét látom, szóval a már régről berögzült reflexből nyomtam a next gombra.

2016. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
#16 Olyan mintha nem ebben a században élnél.
2016. máj. 26. 21:55
 18/28 anonim ***** válasza:

#17 Már bocs, de ez most végképp nem értem, hogy hogy jött ez neked. Ha linkelsz egy Youtube videot, az első dolog általában valami reklám lesz, ha rákattintasz, ami megelőzi a tényleges tartalmat. Én viszont már rutinból átugrom ezeket a reklámokat ha lehet, éppen elég tampon, mosópor, aloe vera és fogkrém reklámot láttam már életemben.

Vagy te még sosem kattintottál volna mások által linkelt Youtube hivatkozásokra?

2016. máj. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"az első dolog általában valami reklám lesz"

1. Hacsak nem használ valamilyen reklámblokkolót.

2. A reklám megkülönböztethető a tartalomtól - még ha a tartalom maga reklám is (hála a videó alatti leírásnak).

2016. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"1. Hacsak nem használ valamilyen reklámblokkolót. "


Nem használ. Kéne? Tisztességes ember vagyok :)

(Egyébként a Youtube reklámokra nem hat a reklámblokkoló, ha ADBlock és társaira gondoltál.)


"2. A reklám megkülönböztethető a tartalomtól - még ha a tartalom maga reklám is (hála a videó alatti leírásnak)."


Valóban megkülönböztethető, ha mondjuk egy Colgate felirat láttán nem azonnal az ugrik be, hogy ez egy reklám lesz (elvégre így kondícionáltak hosszú éveken, évtizedeken keresztül a reklámok). Szóval ha készülsz, hogy ez nem reklám lesz, akkor igen, megkülönböztethető. Azonban ha 100 ember elé odatolsz egy videot, ami azzal kezdődik, hogy kirívó betűkkel egy jól ismert cég neve ékeskedik, akkor kb. 99 azt fogja mondani elsőre, hogy ez egy reklám. Én pedig nem tartom magam az 1% részeseként, bármennyire is hihetetlen ez.

2016. máj. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!