Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha én itthon spórolok a...

Ha én itthon spórolok a vízzel, akkor Afrikában lesz több tiszta ivóvíz?

Figyelt kérdés
Ugye mennyire értelmetlen kérdés, pedig mindenhol ezt mondogatják.
2016. máj. 26. 15:31
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

#20 Mondom én hogy nem itt élsz. :D Ha analfabéta vagy, azzal meg nem kellene felvágni.

Kérlek mondd el, hogy hogyan nyomtad el a "reklámot"? Melyik gombot hitted a "hirdetés átugrásának"?

Az Adblock márpedig hatásos ezekre is, mert amióta használom nem láttam egyet sem. Bár valószínű hogy emiatt a pokolra fogok jutni, téged pedig szentté kell avassanak.

2016. máj. 26. 22:55
 22/28 anonim ***** válasza:
nagyságrendekkel több vizet tud spórolni az ember, ha nem eszik húst.
2016. máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"Kérlek mondd el, hogy hogyan nyomtad el a "reklámot"? Melyik gombot hitted a "hirdetés átugrásának"? "


Mondjuk a "Next" ("követekező") gombra kattintva?

Te még sosem használtad a Youtube-ot?

Biztos, hogy én vagyok az, aki nem ebben a (reklámokkal teli) világban él? :)

2016. máj. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
#23 Hát ez siralmas. Nem tudom kettőnk közül ki nem tudja használni a youtubeot. De akkor elárulom, hogy az általad emlegetett "next" gomb a lejátszási listában lévő következő videóra ugrik. A reklámokat viszont nem azzal kell elnyomni, mert azok a videók előtt töltődnek be. De nem is értem minek magyarázom ezt, ha meg sem tudod különböztetni a kettőt egymástól.
2016. máj. 26. 23:34
 25/28 Wadmalac ***** válasza:

Láthatóan nélkülem is eloffolódott a kérdés, így csöndesen csak megjegyezném, sajnos az Adblock már NEM fogja a youtube reklámokat.

Szegény Adblock komplett betiltása ellen lobbizik a Google. Egyelőre sikertelenül.

Merthogy a marketingnek köszönhetjük a legtöbb free-of-charge net szolgáltatást. Ehem, lehet, de ha nem tudom arra használni, amire akarom, mert a célom helyett 75%-ban csak reklámot vágnak a pofámba, akkor pusztuljon az egész free-of-charge.

Tudományos hírek helyett nézhetem a forradalmi pénisznagyobbító kenőcsöt.

És bizony, elnyomhatatlanul, kikerülhetetlenül, ez a Colgate promó is reklám. Mert az ilyen cégeknél a karitatív akciók célja is profitnövelés imázsfényezéssel.

Hálistennek talál néha kicsit a rászorulók is kapnak belőle némi hasznot.

2016. máj. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Wadmalac ***** válasza:

"Szegény Adblock komplett betiltása ellen* lobbizik a Google."


Korrekció: * mellett. Hogy gebedjenek meg.

2016. máj. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"De nem is értem minek magyarázom ezt, ha meg sem tudod különböztetni a kettőt egymástól."


Nézd, kérdező, én reflexből nyomok minden gombot ami csak számításba jöhet, amikor meglátok egy reklámot, egy logót valamelyik cégtől, mert nem érdekel, nem vagyok rá kíváncsi. Hogy most a Colgate pont nem a fogkrémjét reklámozta, azt már nem láttam, mert ahogy megjelent a Colgate felirat, azt hittem hogy reklám következik, így már rutinból nyomtam is az első gombra, amelyik egy kis jobbra néző háromszög mögötte egy függőleges vonallal. Hogy ez most nem a csúszka végén, hanem az elején alatta volt, fel sem tűnt, mert a kattintás meghozta a gyümölcsét, átugrotta azt, amire nem voltam kíváncsi.


Tudod, az agy már csak így működik, a világban történő dolgok, ingerek kábé 99%-át kiszelektálja még az előtt, hogy azok eljuthatnának a tudatig, és csak az 1% ami eljut a tudatos feldolgozásig. Ezt a szűrőrendszert maga az agy fejleszti ki évek hosszú sora alatt, és mindenkinél így működik, még nálad is. Minél idősebb vagy, annál több mindent csinálsz rutinból vagy reflexből, és annál kevesebb inger jut el a tudatos gondolkodásodig. Ha nem így működne, akkor sosem tudnál megoldani egyetlen problémát sem, mert minden pici apróság (amik százszámra történnek minden pillanatban körülöttünk) elvonná a figyelmedet, még talán beszélni meg járni sem lennél képes megtanulni.


Nekem ebbe a szűrőrendszerembe már elég mélyen beleépült a reklámokkal szembeni ellenállás, azok kiszelektálása, és ennek esett áldozatul most az általad linkelt video is. Ennyi az egész dolog lényege, nem kell ezt túlspirázni.

2016. máj. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Én is azt a nézezet osztom, hogy ennek így nincs értelme. Attól még, hogy én kevesebb vizet használok, nem lesz több víz Afrikában. Ugyanígy: hiába mondják azt, hogy miért dobod ki a kaját, amikor Afrikában éheznek; mert ha nem dobod ki, akkor sem lesz több kaja Afrikában. Szóval ezek a kijelentések értelmetlenek.

Képzeljük el, hogy Oroszország elzárja a gázcsapokat, és nincs gázunk. Innentől kezdve hiába mondja egyik orosz a másiknak: te Iván, próbálj spórolni a gázzal, mert Európában meg fagyoskodnak. Attól még itt nem lesz több gáz, hacsak Putyin ki nem nyitja a csapokat, és újra megvan az áramlás Európa felé. És itt ez a lényeg. Csak akkor tudnánk segíteni Afrikán a vízspórolással vagy az élelmiszerspórolással, ha a fel nem használt mennyiséget Afrikába juttatnánk. Amíg nincs olyan jellegű áramlás Európa és Afrika között víz vagy élelem terén, mint Oroszország és Európa között földgáz terén, addig nem sokban fogja az afrikaiakat érinteni az, hogy én egy nap mennyi vizet használok el.

2016. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!